یکشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۸

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر

بیش از ۹۷ درصد مردم استان بوشهر باسواد هستند

بیش از ۹۷ درصد مردم استان بوشهر باسواد هستند
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیش از ۹۷ درصد مردم استان بوشهر باسواد هستند.

خلیل رضائی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تنها ۳۸ درصد مردم استان بوشهر قبل از انقلاب باسواد بودند، اظهار داشت: میزان باسوادی در استان بوشهر در سال گذشته به ۹۷٫۴ درصد رسیده است که متوسط کشوری آن ۸۸ درصد است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای باسوادکردن روستائیان در استان بوشهر، ادامه داد: فاصله باسوادی شهرها و روستاهای استان بوشهر در سال گذشته ۲٫۶۳ درصد بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به حق‌الزحمه ۴۰۰ هزار تومانی در ازای باسوادکردن یک بی‌سواد بر اساس ابلاغیه جدید وزارت آموزش و پرورش، اضافه کرد: همه افراد و گروه‌ها می‌توانند در این طرح نقش داشته باشند و از این طرح سوادآموزی آموزش و پرورش استفاده کنند.

وی با اشاره به طرح برون سپاری فعالیت‌ها نهضت سوادآموزی افزود: هیئت‌های مذهبی، کانون‌های فرهنگی، بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی می‌توانند به ازای با سوادکردن افراد مبلغی را دریافت کنند.

رضائی در ادامه به برخی از مراحل این طرح اشاره کرد و بیان داشت: ۴۰۰ هزار تومان در مرحله اول  پرداخت می‌شود و در مرحله دوم که مرحله انتقال نام دارد به ازای باسوادکردن هر نفر ۶۶۰ هزار تومان حق الزحمه پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: افراد و مشارکت‌کنندگان در این طرح آموزشیار رسمی نیستند و با مراجعه  به نهضت سوادآموزی مرکز استان یا شهرستان‌ها می‌توانند در این طرح شرکت کنند و به ازای هر فردی که باسواد می‌شود حق‌الزحمه دریافت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از ارائه کتب رایگان به افراد در این طرح اشاره کرد و گفت: پس از یک دوره سه ماهه و بازرسی از آموزش‌های داده شده و آزمون، در صورت قبولی فرد بیسواد حق‌الزحمه به آموزشیار پرداخت می‌شود.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در پنج شنبه, ۰۷ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۱ ق.ظ

دیدگاه