چهارشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۸

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس

۲۶۷ میلیارد تومان برای توسعه استان بوشهر اختصاص یافت

۲۶۷ میلیارد تومان برای توسعه استان بوشهر اختصاص یافت
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: ۲۶۷ میلیارد تومان برای توسعه استان بوشهر اختصاص یافت.

مسعود نصوری ظهر سه‌شنبه درجمع خبرنگاران با تشریح دستاوردهای نشست هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در عسلویه اظهار داشت: این نشست دستاوردهای‌ خوبی برای استان بوشهر داشته و موجب توسعه در بخش‌های مختلف استان خواهد شد.

وی اضافه کرد: نقش متقابل صنعت و جامعه محلی را در پیشبرد اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی در پایتخت انرژی کشور دارای اهمیت بسیار بالایی است.

نصوری افزود: سازمان منطقه ویژه پارس به نمایندگی از وزارت نفت تمام تلاش خود را بکار گرفته تا ضمن خدمات دهی و پشتیبانی از تولید در قطب انرژی کشور، در راستای توسعه زیرساخت‌های استان بوشهر به عنوان میزبان سربلند صنعت نفت نیز گام بردارد.

اختصاص ۱۶۰ میلیارد تومان برای آبرسانی به جم

وی با اشاره به ارائه برنامه‌های پیشنهادی سازمان منطقه ویژه پارس در این نشست بیان داشت: بر این اساس مصوب شد اعتباری بالغ بر دوهزار ۶۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت ملی نفت ایران برای توسعه استان بوشهر اختصاص یابد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با تشریح های بخش‌های مختلف اختصاص این اعتبارات، بر لزوم توجه به محسط پیرامون و توسعه مناطق شهری و روستایی تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: به‌منظور تکمیل و توسعه پروژه شبکه آبرسانی به شهر جم مبلغ یک‌هزار و۶۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

وی در ادامه با اشاره به مزایای اجرای این طرح، تصریح کرد: بیش از ۹۰ روستا، ۱۲ شهر و شهرک مسکونی در شهرستان جم از مزایای این طرح بهره مند خواهند شد.

تجهیز بیمارستان کنگان به عنوان بیمارستان معین صنعت نفت

نصوری با اشاره به نقش شهرستان کنگان به عنوان میزبان عظیم ترین پروژه های صنعت نفت کشور، ادامه داد: توجه به توسعه این شهرستان و تامین نیازها و خواسته‌های آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: با تلاشهای صورت گرفته و نظر موافق مقام عالی وزارت و مدیرعامل شرکت ملی نفت، تسریع در اجرایی شدن مصوبه دور سوم سفر هیئت دولت به استان بوشهر در خصوص اختصاص مبلغ ۱۰۶ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های شهرستان کنگان، از دیگر دستاوردهای مهم این نشست بود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس اذعان داشت: با اجرایی شدن برخی از پروژه‌های برنامه‌ریزی‌شده در قالب این مصوبه شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش شهرستان کنگان خواهیم بود.

وی گفت: تجهیز بیمارستان کنگان به عنوان بیمارستان معین صنعت نفت در منطقه یکی از دغدغه‌های سازمان منطقه ویژه پارس محسوب می‌شد که با همراهی خوب اعضای هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران در این نشست مبلغ ۱۰میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز این بیمارستان تخصیص یافت.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در چهارشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۴:۴۴ ب.ظ

دیدگاه