سه شنبه, ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

استاندار بوشهر دو میلیارد ریال به شهرداری خارک اختصاص داد

فریدون حسنوند در جلسه شورای اداری بخش خارک افزود: مسوولان باید خدمتگزاری خود به مردم را درعمل نشان دهند. هرجا مسئولان مردمی تر، افتاده تر و خدایی تر باشند شاهد فضل و رحمت بیش از پیش خدا و پشتوانه مردم هستیم و هرجا از مردم فاصله بگیرند و خدمتگزاری کم رنگ شود، برکت رخت بربسته و مردم دلسرد می شوند.

وی با تاکید بر وحدت و هم افزایی دستگاه های اجرایی و شرکت های نفتی در خارک اظهارکرد: با هم افزایی، همفکری و صمیمیت می توان خارک را بهتر از گذشته ساخت و به عنوان نماد مقاومت به جهان معرفی کرد. شایستگی و سزاواری مردم این خطه خدمات بیش از پیش را طلب می کند و این مستلزم همت، تلاش و دلسوزی مسئولان است.

استانداربوشهر درجریان بازدید از طرح های عمرانی جزیره خارک دو میلیارد ریال به صورت ماهانه از محل ارزش افزوده آلایندگی به شهرداری خارک اختصاص داد و گفت: دو میلیارد ریال نیز برای تعمیر و تکمیل مرکز بهداشتی درمانی خارک اختصاص می یابد که این مرکز باید تا آخر بهمن سال جاری پایان یابد.

حسنوند همچنین یک میلیارد ریال برای نورپردازی ساحل خارک، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای نصب فرستنده دیجیتالی ۱۸ کاناله، پنج میلیارد ریال برای راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب خارک، ۱۲ میلیارد ریال برای اسکله و تاسیسات پشتیبانی خارک و یک میلیارد ریال نیز به خرید شناور برای مواقع بحرانی و اضطراری اختصاص داد.

خط لوله ۴۸ اینچی خارک با توان متخصصان ایرانی تعمیر شد

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران گفت: خط ۴۸ اینچی که تماماً با کمک منابع داخلی تعویض شد اگر قرار بود با روش‌های معمول به عوامل پیمانکار واگذار شود علاوه بر تطویل زمان، هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در بر می‌گرفت.

سید پیروز موسوی با بیان اینکه این کار مهم بدون کوچکترین هزینه ای و با بهترین کیفیت و در شرایط کاملاً ایمن توسط نیروها و عوامل داخلی شرکت انجام شد، تصریح کرد: شرکت پایانه‌های نفتی با تکیه بر منابع داخلی به ویژه نیروی انسانی متعهد و متخصص توانسته است گام‌های موثری در مسیر توسعه بردارد.

موسوی ادامه داد: با تلاش همکاران و متخصصان داخلی و حمایت شرکت پایانه‌های نفتی ایران توانستیم کارت‌های الکترونیکی سیستم اندازه گیری را از طریق مهندسی معکوس بازسازی  و از خروج صدها هزار دلار ارز از کشور جلوگیری کنیم.

وی هدف از اجرای این پروژه را تسهیل توپک رانی و یکنواخت سازی خطوط لوله خارک عنوان کرد و توضیح داد: در زمان جنگ با توجه به ضرورت های آن موقع و کمبود تجهیزات، خط ۵۲ اینچی  بمباران شده با خط ۴۸ اینچ پیوند خورده بود که با اقدامات انجام گرفته این خطوط ترمیم شدند و در حال حاضر در شرایط مناسب قرار دارند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۳:۱۶ ق.ظ

دیدگاه