سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸

زمان ثبت نام کاندیداها/لزوم تاکید شورای نگهبان برای انتخابات رایانه ای

حسنعلی نوری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاری دو انتخابات همزمان در سال آینده، اهمیت این انتخابات را دو چندان کرده است و باید تلاش کنیم تا این انتخابات‌ها را با شکوه بیشتری برگزار کنیم و زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم سازیم.

وی به تلاش دشمنان برای ایجاد فاصله بین مردم و مسئولان و ایجاد نارضایتی در مردم برای کاهش میزان مشارکت در انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: ما نیز باید هوشیار باشیم و اسیر توطئه‌های آنها نشویم.

جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور ادامه داد: انتخابات برای ما یک فرصت است، فرصتی برای هنرنمائی و حضور گسترده و پرشور مردم ایران در صحنه که دشمنان تلاش دارند این فرصت را به تهدید تبدیل کنند.

انتخابات رایانه‌ای با تائید شورای نگهبان

وی در ارتباط با برگزاری انتخابات به صورت رایانه‌ای و مکانیزه نیز بیان داشت: در این مورد منتظر نظر و موافقت نهایی شورای نگهبان هستیم که در صورت موافقت شورای نگهبان نسبت به برگزاری مکانیزه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هم اقدام خواهیم کرد.

نوری در ادامه حضور پرشور مردم در انتخابات را پاسخی محکم و واضح به یاوه‌گوئی‌های دشمنان عنوان کرد و افزود: در صورت موافقت شورای نگهبان نسبت به برگزاری مکانیزه انتخابات ریاست جمهوری و شوراها هم اقدام خواهیم کرد.

وی مردم را متولیان اصلی و برگزار کننده انتخابات عنوان کرد و ادامه داد: هیچ چیزی در این انتخابات نباید از نظر مردم پنهان بماند و مردم باید در جریان همه امور انتخابات قرار بگیرند.

جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در پاسخ به سوالی در مورد زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری و شوراها بیان داشت: ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۲ زمان آغاز ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری است و ۲۶ اردیبهشت نیز ثبت‌نام انتخابات شوراها است.

وی همچنین به زمان تبلیغات انتخاباتی شوراهای اسلامی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: بر اساس قوانین انتخابات کاندیداها پس از اینکه تائید صلاحیت شدند، برای تبلیغات خود ۱۵ تا ۲۰ روز زمان خواهند داشت.

انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در چهار حوزه

نوری اضافه کرد: انتخابات میان دوره‌ای در چهار حوزه انتخابیه دماوند، فیروزکوه، تویسرکان، رامسر تنکابن و ایلام و انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان در استان‌های آذربایجان غربی و کهگیلویه و بویر احمد برگزار می‌شود.

وی به حضور گسترده مردم در انتخابات سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته از سوی مسئولان در سال‌های اخیر و با توجه به رضایت مردم از این عملکردها شاهد افزایش میزان مشارکت مردم در این انتخابات‌ها هستیم.

جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور خاطرنشان ساخت: انتخابات‌های متعددی در دوره خدمتی دولت‌های نهم و دهم برگزار شده است که شاهد رشد مشارکت مردم در این انتخابات‌ها نسبت به دوره‌های قبلی هستیم.

وی از سیاست‌ها دولت برای کاهش فاصله مردم و مسئولان و رفع مشکلات مردم خبر داد و اظهار داشت: یکی از مهمترین کارهایی که مسئولان بر عهده دارند رفع مشکلات مردم است.

تلاش دشمنان برای کاهش حضور مردم در انتخابات

نوری به تلاش دشمنان نظام و انقلاب برای کاهش حضور مردم در انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: همانگونه که برای حضور گسترده مردم در انتخابات تلاش می‌کنیم، دشمنان نیز با همین حساسیت برای کاهش حضور مردم تلاش می‌کنند.

وی افزود: باید همه دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم تا بر اساس تعهدی که به ملت ایران داریم، فرصت را برای انتخابات باشکوه در تراز ملت ایران و در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی با تکیه بر قانون‌مداری و حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات برگزار کنیم.

جانشین رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: دشمنان به دنبال ایجاد نارضایتی در مردم و فاصله انداختن بین مسئولان و مردم هستند و برای این کار از تحریم‌ها و موارد اینچنینی استفاده می‌کنند که برای مقابله با این تهدیدها و تحریم‌ها، مردم باید متحد باشند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۰۹ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱:۳۱ ق.ظ

دیدگاه