جمعه, ۲۴ آبان ۱۳۹۸

بهداد سلیمی برای دومین بار بهترین وزنه‌بردار جهان شد

بهداد سلیمی برای دومین بار بهترین وزنه‌بردار جهان شد
وزنه‌بردار فوق سنگین ایران برای دومین بار طی سه سال گذشته عنوان بهترین وزنه برداری جهان را از آن خود کرد.

 به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، اگر چه لیونل مسی با بردن چهارمین توپ طلای خود در دنیای فوتبال جاودانه شد، اما بهداد سلیمی هم در اوج جوانی در مسیر جاودانگی در وزنه‌برداری قدم بر می‌دارد.

پولادمرد شایسته کشورمان که در رقابت‌های المپیک لندن با اقتدار موفق به کسب یکی از با ارزش‌ترین مدال‌های طلای بازی‌ها شد، در نظرسنجی سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری بالاتر از ایلین ایلیا، وزنه‌بردار سرشناس قزاقستانی‌ها ایستاد و عنوان بهترین وزنه بردار سال ۲۰۱۲ را از آن خود کرد.

بهداد سلیمی که در سه سال گذشته عناوین با ارزشی چون دو طلای جهانی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱، طلای المپیک ۲۰۱۲، دو طلای قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ و طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ را از آن خورده کرده است، پیش از این در سال ۲۰۱۰ نیز از سوی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری عنوان بهترین وزنه‌بردار سال جهان را به خود اختصاص داده بود.

گفتنی است در نظرسنجی برای انتخاب بهترین وزنه‌بردار سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۳۰۰ کاربر اینترنتی شرکت کردند و پس از بهداد سلیمی از ایران و ایلین ایلیا از قزاقستان، آدرین زیلینسکی از لهستان که در رقابت با کیانوش رستمی مدال طلای دسته ۸۵ کیلوگرم المپیک را به دست آورد به عنوان سومین وزنه بردار برتر سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.

هر چند امید اول قزاق‌ها، یعنی ایلین ایلیا در رقابت با بهداد سلیمی ناکام ماند، اما در بخش زنان هر سه وزنه بردار برتر سال ۲۰۱۲ از قزاقستان بودند. زوالفیا چینشانلو، مایا منزا و سوئیتلانا پودوبدوآ وزنه‌برداران زنی بودند که عناوین اول تا سومین بهترین‌های سال ۲۰۱۲ میلادی را از آن خود کردند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۳ ق.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    به نظر من که کاملا برازنده همچین عنوانی هست

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه