- سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز - http://www.bamdadnews.ir -

رییس قوه‌قضاییه: فعلا به تبعیت از اوامر مقام معظم رهبری سکوت می‌کنم/ ماهیت جریان انحرافی، فتنه و فساد اقتصادی را فاش خواهم کرد

 

 رئیس قوه قضائیه با تشریح اولویتهای قوه قضائیه گفت: مبارزه با فساد اقتصادی همچنان در دستور کار دستگاه قضا است و به حرف و سخن ها گوش نمی دهیم.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از اداره‌کل روابط‌ عمومی و تشریفات قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی گفت:‌ انقلاب اسلامی ایران روحیه خودباوری را به مردم ایران بازگرداند و ضمایر الهی را بیدار کرد.

آیت‌الله آملی لاریجانی احیای سایر ارزش‌های الهی از جمله ایثار و ازخودگذشتگی، جهاد فی‌سبیل‌الله، استقلال، آزادی و عدالت را از برکات انقلاب اسلامی اعلام کرد و گفت:‌ مردم با قیام خود به مجاهده با ظلم و ستم پرداختند و در کنار تمام مشکلاتی که برای جمهوری اسلامی ایران از روز اول انقلاب پدید آمد، باز هم مردم همچنان پشتیبان انقلاب خویش بوده و هستند.

رئیس‌ قوه قضاییه با تاکید بر این‌که حتی دشمن شماره یک نظام اسلامی ایران یعنی آمریکا نیز اینک ایران را قدرت برتر منطقه می‌داند، افزود: در تمام این سال‌ها با وجود همه مشکلات در اقصی‌نقاط کشور آثار و برکات انقلاب اسلامی ظاهر شده است و در علم و فناوری و سایر زمینه‌ها با وجود تمام تحریم‌ها، فشارها و توطئه‌ها، جمهوری اسلامی ایران به امکانات بسیار پیشرفته‌ای دست یافته است.

آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد انقلاب اسلامی ایران در گسترش فرهنگ اسلامی و ترویج معارف دینی با سال‌های پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست و ما تمام اینها را مدیون این انقلاب و مجاهدت مردم و رهبری‌های پیامبرگونه امام راحل (قدس‌الله نفسه‌الزکیه) و مقام معظم رهبری هستیم.

رئیس قوه قضاییه با تبریک یوم‌الله بیست و دوم بهمن به همبستگی ملی در راهپیمایی این روز اشاره کرد و گفت:‌ در این روز تمام مردم حضور می‌یابند تا باردیگر پایداری خود و پایبندی به نظام اسلامی را نشان دهند و برتمام مسئولان است که با پرهیز از فرافکنی‌ها از کوشش و تلاش برای خدمت‌رسانی به مردم دریغ نکنند آیت‌الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد: مردم در روز ۲۲ بهمن با حضور گسترده باردیگر استقامت در راه انقلاب و استقرار نظام اسلامی را ثابت کنند تا دشمنان بدانند باوجود تمام مشکلات و اختلاف‌نظرهای سیاسی و غیره نظام اسلامی به راه شکوهمند خود ادامه خواهد داد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه اضافه کرد: آنچه که در روز یکشنبه در مجلس رخ داد، به کام ملت بسیار تلخ بود و اینجانب با این‌که نسبت‌های رئیس‌جمهور در مورد قضات محترم قوه قضاییه و نمایندگان محترم مجلس و روسای قوا را کذب و افترا و برخلاف تمام موازین شرعی و قانونی و جرم می‌دانم، فعلا به خاطر مصالح نظام و تبعیت از اوامر مقام معظم رهبری (دامت برکاته) سکوت می‌کنم و در فرصتی دیگر به تفصیل درباب آن سخن خواهم گفت و ماهیت جریان انحرافی و فتنه و فساد اقتصادی و عقیدتی و عملی آنان را فاش خواهم کرد.
انتخاب شهید بهشتی به عنوان معمار نظام قضایی در تاریخ ماندگار شد

آیت الله صادق آملی لاریجانید همچنین پیش ظهر امروز در حاشیه تجدید میثاق با آرمانهای بنیانگذار انقلاب اسلامی با اعلام این مطلب افزود: ما امروز در جمع مسئولان عالی قضایی به مرقد مطهر امام(ره) مشرف شدیم و با روح بلند حضرت امام(ره) تجدید بیعت کردیم تا در انجام مسئولیت‌هایی که قرار است بر حسب قانون و شرع به عهده ما گذاشته شده موفق باشیم.

وی افزود: حضرت امام (ره) در کنار کارهای بسیار بزرگی که در دنیا انجام داد و همواره عدل را مثل نوری در تاریکی می‌دانست، حضرت امام(ره) توجه خاصی به سیستم قضایی اسلامی داشتند و با تایید ایشان علما و فضلای زیادی از حوزه علمیه و دانشگاه‌ها توجه خاصی به بنیان گذاشتن یک سیستم قضایی اسلامی پیدا کردند.

لاریجانی افزود: البته اصل قضا بر آن است عدالت اجرا شود و خصومتها بر حسب عدالت حل و فصل شود، منتها حضرت امام(ره) تاکید خاصی بر این موضوع داشتند و در نوبتهای مختلف تأکید می‌کردند. کسانی که خود را واجد شرایط می‌دانند خودشان را به سیستم قضایی عرضه کرده و در جهت موفقیت این سیستم گام بردارند.

رئیس قوه قضایی گفت: این نشانگر آن است که حضرت امام (ره) توجه ویژه‌ای به دستگاه قضا داشتند و شهید بهشتی معمار این نظام جدید شد.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: ما در این سالها تلاش بسیاری کردیم برای آنکه در این مهمی که به عهده دستگاه قضا گذاشته شده موفق باشیم.

رییس قوه قضاییه گفت: ما تلاش کردیم برای میل به اهدافی که در قانون اساسی و همین طور به واسطه وظایف شرعی که به عهده دستگاه قضایی گذاشته شده عمل کنیم. مبارزه با فساد اقتصادی را در صدر توجهات قرار دادیم و این دستور امام راحل و به خصوص مقام معظم رهبری بوده است که آثار آن را مردم دیدند.

وی افزود: البته می‌دانید هر وقت که برخورد با مفاسد اقتصادی جدی می‌شود انتقام‌های از اطراف و کنارها شروع می‌شود اما ما راه روش خود را طی می‌کنیم و به این حرفهایی که در گوشه و کنار زده می‌شود اعتنا نخواهیم داشت. مسئولان قضایی هم با عزمی راسخ این مسئله را دنبال می‌کنند.

آیت الله آملی لاریجانی به مبارزه با اشرار و همچنین برقراری امنیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: عدالت در دستگاه قضایی و تکریم ارباب رجوع موارد دیگری بود که در صدر اقدامات دستگاه قضایی قرار دارد.

وی به بازسازی نیروهای دستگاه قضایی هم اشاره کرده و گفت: توجهات خاص دستگاه قضایی در این موارد نیز بوده که آثار آن در سالهای آینده مشخص خواهد شد.

رییس قوه قضاییه اظهار امیدواری کرد تا توفیقات خداوند، عنایت مقام معظم رهبری و دست گیری روح بلند امام راحل شامل حال ما شود و موفق شویم این دستگاه عظیم را با کمک همه‌ مسئولان به نقطه مطلوب خود برسانیم.

آیت الله آملی لاریجانی همچنین در مورد راهپیمایی ۲۲ بهمن و تاثیر آن گفت: به طور قطع از ابتدای انقلاب حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن به استحکام نظام منجر شده و پاسخ روشنی بوده به فشارهایی که کشورهای سلطه طلب بر ما وارد کرده است.

رئیس قوه قضایی گفت: به حمدالله مردم بصیر ما پرنشاط حرکت توفنده‌ای داشتند و پاسخ‌های محکمی به کشورهای سلطه طلب داده‌اند.

وی افزود: ما مطمئن هستیم امسال هم برخلاف همه فشارهای که دشمن وارد می‌کند مردم با حضور محکم خود پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان خواهند داد و من از مردم عزیز می‌خواهم همچون گذشته با اتکا به روح حضرت امام که در کالبد انقلاب دمیده است با شکوه بیشتر به این راهپیمایی قدم بگذارد.