جمعه, ۲۴ آبان ۱۳۹۸

گام های سرنوشت ساز “لاریجانی” و “روحانی” در تحکیم روابط میان مجلس و دولت

گام های سرنوشت ساز “لاریجانی” و “روحانی” در تحکیم روابط میان مجلس و دولت

عضو حزب مردم سالاری گفت: در آینده نزدیک رؤسای جمهور و مجلس کشور با توجه به سوابق اجرایی و تعامل ساز خود، در تحکیم روابط میان این دو قوه گا م های سازنده و سرنوشت سازی برخواهند داشت.
“داریوش قنبری” درباره تعامل میان مجلس و دولت اظهار داشت: یکی از راهکارهای ایجاد تعامل میان این دو قوه، عمل کردن هر یک از قوا به اختیارات خود در چارچوب قانون اساسی به عنوان ضرورتی غیرقابل انکار است.

وی به عوامل مؤثر در خدشه وارد کردن به روابط میان مجلس و دولت اشاره و تصریح کرد: عدم اجرای قوانین از سوی دولت، ورود دولت به عرصه تقنین و ورود مجلس به حوزه اجرایی موجب خدشه به تعامل و اختیارات قانونی این دو قوه می شود.

قنبری با اشاره به روحیه تعامل ساز دولت منتخب گفت: باتوجه به سابقه ۲۰ ساله “حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی” به عنوان نماینده در مجلس شورای اسلامی می توان به تعامل میان دو قوه در شرایط کنونی امیدوار بود.

وی به وجود برخی از نمایندگان منتقد دولت جدید در مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: برخی از نمایندگان با ارائه نطق هایی در مجلس قصد تعامل با رئیس جمهور منتخب را ندارند، اما در مقابل این اقلیت، اکثریت مجلس درصدد تعامل و برقراری روابط مسالمت آمیز و دوستانه با دولت منتخب هستند که می توان در این میان به رئیس مجلس و فراکسیون طرفدار وی اشاره کرد.

عضو حزب مردم سالاری بیان داشت: رئیس جمهور منتخب و “علی لاریجانی” رئیس مجلس شورای اسلامی با توجه به روحیه تعاملی و سازنده خود، در تلاش اند که در جهت بهبود روابط موردنیاز دو قوه مقننه و مجریه گام های سرنوشت سازی بردارند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۲۸ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۹ ب.ظ

دیدگاه