پنج شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸

ترکان:

هفته آخر دولت، هفته تاراج نیست

هفته آخر دولت، هفته تاراج نیست

بامداد نیوز  نیوز: دو روایت از پایان دولت احمدی نژاد و جود دارد. یکی روایت بقایی، تحویل دهنده و دیگری روایت ترکان، تحویل گیرنده. اما این وسط گویا نهضت واگذاری ها ادامه دارد.

بنا به گزارش آینده، از نمایشگاه بین المللی تهران تا هتل هما، هیچ چیزی در امان نیست. تنها یک هفته به پایان دولت دهم مانده است. اما احمدی نژاد ثابت کرده یک هفته هم برایش یک هفته است! رفتارشناسی دولتمردان دهم و یازدهم کار روزنامه نگاران و اهل تحلیل و نقد و نظر است. اما واگذاری های ماه های آخر دولت، قطعا زمان بسیاری از دولت بعد خواهد گرفت و کسی در میان بدرقه با شکوه ، دلش نمی آید به احمدی نژاد تذکر ی از باب واگذاری ها بدهد.

اواخر دولت آقای خاتمی بود که آقای احمدی نژاد طی نامه ای در ۱۷بند از آقای خاتمی درخواست کرد تا نقل و انتقالات، استخدام و قراردادی صورت نگیرد . اما حالا حمید بقایی، معاون احمدی نژاد می گوید: دولت مستقر تا ۱۲ مرداد قانوناً اداره کشور را بر عهده دارد.

وی که نماینده احمدی نژاد برای تحویل دولت فعلی به نماینده روحانی است، تاکید دارد که تا دقایق آخر این دولت، می شود کارهایی کرد و مصوباتی را به انجام رساند.

بقایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت می گوید: «انتقادها و اظهار نظرهای برخی افراد مبنی بر اینکه دولت کاری نکند و مصوبه ای نداشته باشد، حرف درستی نیست. بر این باور هستیم که دولت مستقر تا روز ۱۲ مرداد ماه قانوناً اداره و مسئولیت کشور را بر عهده دارد و در قبال مسائل کشور پاسخگوست. برای همین نمی توان مدعی شد که در حال حاضر دولت کاری انجام ندهد و مصوبه ای نداشته باشد. اینجا یک سئوال مطرح است: اگر در این ایام اتفاقی در کشور بیفتد، مسئولیت آن با کیست؟ آیا غیر از این است که دولت مستقر مسئولیت آن را بر عهده دارد؟”

این قسمتش را بقایی راست می گوید. اما مگر نمایشگاه بین المللی و ساختمانهایی که از عقد دولت به نکاح افراد حقیقی در می آیند، از جنس بلا و اتفاق های بد روزگارند که نیازمند بلاگردانی دولت احمدی نژاد در آخرین روزها باشند؟
به قول یکی از اقتصاددانان، بعد از هشت سال، دولت دهم مثل بچه ولخرجی که کیف پول امانتی ملت دستش بوده، می خواهد تا ریال آخر راهم قبل از دست به دست شدن دولت خرج کند.
اگر چیزی برای بخشیدن مانده باشد، در دست و بال تامین اجتماعی است. همانجایی که مرتضوی تا آخرین نفس های مدیریت دولت احمدی نژاد در آن ایستاده است .

تکنیک احمدی نژاد کما فی السابق همان است که بود. قبل از اینکه از شوک خبر اول در آیی ، خبر دوم را می شنوی و نهایتا دامنه تحریک جامعه خبری به اخباری از این دست، از دست می رود و قوه ناظر هم در حال رصد کردن افعی جان فتنه گران است و کاری به این واگذاری ها ندارد.

حمید بقایی، نماینده احمدی نژاد هم معتقد است این واگذاری ها صحت ندارد. او با رد اخبار واگذاری ها می گوید که این موارد تماماً خلاف واقع است. قبلاً صحبت هایی از این دست شده، ولی چنین ادعاهایی اصلاً صحت ندارد. انعکاس این اخبار دروغ کاملاً اشتباه است و نباید وارد فضای رسانه ای کشور شود. قبلاً هم نظر صریح خود را درباره این موارد کذب مطرح کرده ایم و اعتقاد داریم این گونه اخبار بر مبنای شایعات مطرح در برخی محیط های اداری و محافل رسانه ای مطرح می شود.

این سوی قضیه اما خبر واگذاری ها توسط نماینده دکتر روحانی تایید می شود. رییس جمهور مننتخب ، ترکان را برای تحویل دولت معرفی کرده است و اکبر ترکان یک تحویل گیرنده کارکشته است . مصاحبه او در مورد واگذاری غیرقانونی نمایشگاه بین المللی و شرایط تحویل دولت، بسیار خبرساز شد و او حالا از میان کاغذها و اسناد سر برآورده است و از واگذاری بدون تشریفات مزایده هتل هما به یک فرد حقیقی توسط سازمان تامین خبر می دهد .

اکبر ترکان در گفت و گو با با البرزنیوز می گوید : طبق اطلاعات واصله سازمان تامین اجتماعی قصد دارد هتل هما را بدون تشریفات قانونی و با ترک مزایده به یک شخص حقیقی واگذار کند.

وی افزود: بسیاری از اعضای هیئت مدیره این مسئله را تایید نکرده و مصوبه را امضاء نکرده اند، از این رو با برخوردهای تطمیع و تهدید مواجه شده اند.

ترکان با تاکید بر اینکه بهتر است همه کارهای خوب را این دولت انجام ندهد و ثواب برخی کارها را هم به دولت بعدی واگذار کند! گفت: اگر این کارها خوب است، چرا دولت در روزهای آخر فعالیتش دست به چنین اقداماتی زده است؟

ترکان همچنین با اشاره به اینکه شنیده شده در روزنامه ایران و برخی سازمان ها افراد بدون ضابطه، استخدام رسمی شده اند، تصریح کرد: این گونه اقدامات حتما مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: همان طور که در پایان دولت آقای خاتمی ، آقای احمدی نژاد طی نامه ای در ۱۷بند از آقای خاتمی درخواست کرد تا نقل و انتقالات، استخدام و قراردادی صورت نگیرد و آنها هم شرافتمندانه پذیرفتند، بهتر است این دولت هم این کارها را نکند زیرا هفته آخر موقع تاراج نیست.

اینکه این نصایح اخلاقی در اراده دولتی که در نفس های آخرش هنوز اشتهای بذل و بخشش دارد، تاثیری دارد یا نه، بعید است. اما هتل هما ، نمایشگاه بین المللی و ریز و درشت ساختمانهایی که از خورجین دولت در بین راه افتادند و صاحب پیدا کردند ، معضلی حقوقی برای دولت روحانی خواهد ساخت.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در سه شنبه, ۰۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۵:۱۶ ب.ظ

دیدگاه