پنج شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸

دو نشانه امیدبخش در اولین جلسه دولت جدید

دو نشانه امیدبخش در اولین جلسه دولت جدید

اولین جلسه هیات دولت به ریاست دکتر حسن روحانی ،به دو دلیل واضح نشان داد “اقتصاد” اولویت جدی کابینه جدید است:

۱ – طبق آنچه رئیس جمهور گفته است ، در نخستین جلسه کابینه ، اولین مصوبات مربوط به اقتصاد و معیشت مردم در حوزه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم است تا در ماه های باقی مانده از سال ، مردم در تأمین این اقلام مشکل نداشته باشند.

قابل ذکر این که در اواخر دولت قبل ، اهمالکاری هایی در برنامه ریزی برای تأمین کالاهای اساسی مردم در نیمه دوم امسال وجود داشت و نیاز بود دولت جدید به فوریت در این باره تصمیم گیری کند.

دولت جدید ، خوشبختانه ، تصمیم گیری در این باره را به جلسه دوم و سوم موکول نکرد و تصمیمات مربوط به کالاهای اساسی را در همین جلسه نخست اتخاذ کرد تا نشان دهد اهل “تسویف”* نیست.

۲ – رئیس جمهور در نخستین جلسه کابینه ، خبر از تشکیل جلسات منظم در هفته با موضوع اقتصاد داد و گفت: جلسات اقتصادی کابینه ، هر هفته دو بار تشکیل می شود.

این که دو جلسه کابینه در هفته اختصاصاً با موضوع اقتصاد برگزار خواهد شد، نشان می دهد دولت جدید اهمیت اقتصاد و مشکلات پرشمار آن را دریافته و برایش برنامه دارد.
اما مهم تر این که ، رئیس جمهور در همین جلسه اول دستور داد که سایر تصمیمات وزرا نیز باید بر مبنای مصوبات جلسات اقتصادی اتخاذ شود و تابعی از آن باشد.

این دستور نیز می تواند نشانه ای از آن باشد که “رئیس جمهور روحانی” ، نظام مندسازی تصمیمات اقتصادی را در دستور کار دارد و حل مشکلات اقتصادی را اولویت گریز ناپذیر دولت خود قرار داده است ؛ این همان وعده ای بود که او در دوران تبلیغات ریاست جمهوری اش داده بود. حال باید دید در عمل نیز چنین خواهد بود؟ امید که چنین باشد.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۰۴ ق.ظ

دیدگاه