سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۸

وزیر امور خارجه روسیه :

ایران با پیش‌نویس آمریکا موافقت کرده بود

ایران با پیش‌نویس آمریکا موافقت کرده بود

سرگی لاوروف گفت: در آخرین دور گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران، پیش‌نویس پیشنهادی آمریکا در ‌‌نهایت توانست موافقت ایران را جلب کند.  وی گفت: ما مشتاقانه از این پیش‌نویس حمایت کردیم اما با اشاره به اختلافات درونی میان اعضای ۱+۵، افزود که اگر این پیش‌نویس توسط همه اعضای این گروه پشتیبانی می‌شد، هم‌اکنون نهایی شده بود.  آمریکا، فرانسه، بریتانیا، چین و روسیه، پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند که همراه با آلمان، سالهاست مشغول گفت‌وگو با ایران بر سر ابعاد مختلف برنامه اتمی جنجال برانگیز آن هستند.
وزیر امور خارجه روسیه که اصلی ترین هم‌پیمان ایران در برنامه اتمی آن است، گفت قدرت‌های جهانی و ایران در مراحل اولیه طراحی توافق‌نامه پیشنهادی آمریکا قرار داشتند که ناگهان اصلاحاتی اعمال شد.   لاوروف اشاره‌ای به محتوای این اصلاحات نکرده اما گفته که ما این اصلاحات را ندیدیم. آن‌ها یک تغییر کامل بودند که در آخرین دقایق که ما در حال ترک ژنو بودیم صورت گرفتند. او افزوده که هیئت روسیه در نگاه اول، مشکلات قابل توجهی در اصلاحات پیشنهادی مشاهده نکرد اما گفت که طبیعتاً زبان این ایده‌ها باید برای تمام طرفین از جمله ایران قابل قبول باشد.
وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد: پیش‌نویس پیشنهادی آمریکا و اصلاحات اعمال شده روی آن، بر روی میز باقی هستند و ما درباره تمام آن‌ها در نشست ۲۰ نوامبر بحث خواهیم کرد.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۲۴ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۸:۰۹ ب.ظ

دیدگاه