سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸

حصیری :نماینده دولت تدبیر و امید، حافظ کرامت دانش آموزان و حامی بی منت معلمان هستم

حصیری :نماینده دولت تدبیر و امید، حافظ کرامت دانش آموزان و حامی بی منت معلمان هستم

مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان در اقدامی جالب توجه منشور ۲۰ بندی خود را در آئین معارفه اعلام کرد.

به گزارش  بامداد نیوز به نقل از خلیج فارس، پیش از ظهر دوشنبه آئین تودیع خلیل رضایی از مدیرکلی آموزش و پرورش بوشهر و معارفه اصغر حصیری در کانون امام (ره) برپا شد، مراسم که میهمان اصلی آن یعنی معاون آموزش ابتدایی وزارتخانه به دلیل لغو پرواز امروز تهران- بوشهر، غایب بود.

در این نشست محمدحسن پرآور معاون سیاسی امنیتی استاندار، امامان جمعه شهرهای دیر و دلوار و مدیران آموزش و پروش مناطق استان حضور داشتند.

حصیری که متولد شهر بردخون می باشد، در آئین معارفه اش، پس از تشکر از اعتماد وزارتخانه و استاندار، منشور ۲۰ بندی خود به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه تعلیم وتربیت وقتی موفق خواهد شد که شایستگی معلمان و نیاز متعلمان موجب زایندگی علمی و نگرشی شود، افزود: کارویژه آموزش و پرورش را ایجاد انواع شایستگی ها نظیر دانش، مهارت، تعهد و توانایی در دانش آموزان می دانم و اگر چنین نشود، ما فقط افرادی را آموزش داده ایم که اندکی مجهز به دانش و تا حدی تعهد شده اند که ناکافی است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این نظیریه در آموزش و پرورش استان، منشوری دارم که فکر می کنم عمل به آن می تواند ما را هدف خود برساند.

حصیری سپس منشور ۲۰ بندی خود در سمت مدیرکل آموزش و پرورش استان را به شرح زیر قرائت کرد:

۱- مدیریت در نظام اسلامی را جبّه خدمت می دانم نه خلعت قدرت. پس خود را خادم خانواده تعلیم و تربیت استانم می دانم و چنین فرصتی را مجالی برای ادای دینم به استان و مردم آن می بینم.

۲- من نماینده دولت تدبیر و امیدم و پس از منویات رهبری نظام، سیاست های وزارت آموزش و پرورش را پیش روی خود می بینم.

۳- آموزش و پرورش جزیی از منظومه مدیریتی استان است، بنابراین به تعامل سازنده با استاندار و دستگاههای دولتی و غیردولتی متعهد هستم، ولی بی تردید تصمیم های ناظر بر تعلیم و تربیت را در آموزش و پرورش و توسط متولیان این عرصه اتخاذ می کنم.

۴-خود را مقید به حفظ و ارتقاء خداباوری و ارزش های مترقی دین مبین اسلام در عرصه تعلیم و تربیت استانی می دانم.

۵- پاسدار حرمت رسول اسلام و اهل بیت مکرم ایشان هستم و برای بهره مندی از سیرت آن بزرگواران در خانواده بزرگ آموزش و پرورش، خود را مسئول می دانم.

۶- مروج ایدئولوژی اسلامی شهیدانی خواهم بود که روح تعالی طلب شان به پرواز درآمد و جان شیرین خود را در راه مذهب و حیثیت ما فدا کردند. آنها را بهترین الگو برای دانش آموزان می دانم و در ترویج آن اهتمام خواهم داشت.

۷- ستاد تعلیم و تربیت استانی را اتاق فرمان تولید سیاست های این حوزه در چارچوب سیاست های وزارتخانه می دانم، بنابراین ارتقا مدیریت ستاد در برنامه من است.

۸- مدارس خط مقدم جبهه تعلیم و تربیت هستند و معلمان پاسداران این جبهه می باشند، پس حامی بی منت آنها و پیگیر جایگاه واقعی شان خواهم بود.

۹- دانش آموزان را بازیگر کلیدی نظام تعلیم و تربیت می دانم. از این رو حفظ کرامت آنها و ایجاد پیوند عاطفی بین دانش آموز و نظام تعلیم و تربیت را بهتر از تنبیه و مچ گیری می دانم و پیگیری می کنم.

۱۰- ارتقا و کیفیت متوازن فضای تعلیم و تربیت در استان را استراتژی اصلی خود می دانم.

۱۱- برای ارتقاء رتبه علمی دانش آموزان استانم خواهم کوشید تا رتبه علمی بوشهر آبرومندانه شود. ضمن اینکه ترویج تحقیق و پژوهش های علمی در میان دانش آموزان و معلمان را دنبال خواهم کرد.

۱۲- کم فروشی آموزشی و ولنگاری پرورشی را پدیده ای زشت در آموزش و پرورش می دانم و مبارزه با آن را وظیفه اخلاقی خویش اعلام می کنم.

۱۳- انتقادات را سرمایه مدیریت خود قرار می دهم، حتی انتقادات غیرسازنده، زیرا خود را تنها مفسر سازنده بودن یک انتقاد نمی دانم.

۱۴- مدیران دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان ها و مناطق را سفیران سیاست های تعلیم و تربیت و برنامه های آموزش و پرورش قلمداد می کنم.

۱۵- پاسدار حقوق همه متولیان نظام تعلیم و تربیت استان خواهم بود و در ارتقاء آن خواهم کوشید.

۱۶- شفافیت در گفتار و عمل مدیریتی را سرلوحه فعالیتم قرار می دهم و برای این مهم، سازوکارهایی تعبیه می کنم تا به این شفاف سازی منجر شود.

۱۷- با تمام توان از بیت المال  آموزش و پرورش محافظت خواهم کرد و آن را در راستای اهداف تعلیم و تربیت به شکلی مدبرانه به کار خواهم گرفت.

۱۸- من امانت دار نهاد تعلیم و تربیت در استان هستم و به خود اجازه نمی دهم آن را قربانی غرض های شخصی یا رودربایستی های دوستانم کنم.

۱۹- به فرموده امام علی (ع) که حجاب مدیریتی را مضر به حال رییس و مرئوس می دانست بسیار معتقدم، از این رو به عنوان یک خادم در دسترس همگان خواهم بود و اعلام می کنم بین بنده و مردم، فعالان نظام تعلیم و تربیت و رسانه ها حائل و جداکننده ای وجود ندارد.

۲۰- ضمن عرض خسته نباشید به مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان و همکاران ایشان، از تجربیات آنها بهره خواهم برد و تردید ندارم آقای رضایی نیز برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت در استان، مرا کمک خواهد کرد.

گفتنی است حصیری از جانبازان دفاع مقدس و چهره های اصلاح طلب می باشد که ریاست آموزش و پرورش دلوار در دولت اصلاحات و ریاست دانشگاه علمی کاربردی کنگان در پرونده کاری خود دارد.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۹:۴۱ ب.ظ

دیدگاه