- سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز - http://www.bamdadnews.ir -

آمار نادرست از بازسازی شنبه مشکل ساز شد/ حضور معاون رییس جمهور برای پیگیری خواسته زلزله زدگان

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی می گوید: بسیاری از مدیران و اشخاص پس از زلزله سال گذشته بحش شنبه و طسوج تلاش کردند، اما هنوز بسیاری از منازل ناتمام است و برخی از وعده های مسئولان به زلزله زدگان عملی نشده است.

سید محمدمهدی پورفاطمی در اولین سالگرد زلزله ۶٫۱ ریشتری بخش شنبه افزود: از زمان حادثه بسیاری از مسئولان برای التیام بخشیدن به حادثه دیدگان و عادی شدن شرایط تلاش کردند که در این بین زحمات سپاه، بسیج، ارتش، نفت، هلال احمر، کمیته امداد، بهزیستی ، آب، برق، بنیاد مسکن و خصوصا استاندار سابق و بسیاری از مردم نیک اندیش کشور و استان جای تقدیر دارد

وی افزود: اما با وجود تلاش های صورت گرفته، خانه های زیادی ناتمام مانده و امکان سکونت زلزله زدگان در آن فراهم نشده، ضمن اینکه ساخت دیوار منازل باقی مانده است.

پورفاطمی با بیان اینکه بازسازی شنبه زودتر از مناطق زلزله زده دیگر کشور آغاز شد، اظهار داشت: اما برخی مسئولان خیلی زود از نهایی شدن بازسازی منطقه آمار دادند که مانع رسیدن کمک و اعتبارات بیشتر می شد و امروز این مشکل در ناقص بودن واحدهای مسکونی بسیاری از اهالی نمایان شده است.

پورفاطمی افزود: همچنین مصوبه سفر معاون اول سابق رییس جمهور در سفر به شهر زلزله زده شنبه مبنی بر ۶ ماه آب و برق رایگان نیز هنوز عملی نشده و بدهی های بالایی را در قبوض اهالی در پی داشته است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: علاوه بر این، برای خسارت کشاورزی و دامداری منطقه شنبه که ممر درآمد مردم بود اعتبارات وعده داده شده تخصیص نیافت.

نوبخت برای پیگیری تعهدات دولت به شنبه می آید

وی خاطرنشان کرد: به منظور پیگیری تعهدات دولت به زلزله زدگان شنبه و تکمیل بازسازی منطقه از دکتر نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریییس جمهور دعوت شده و روز جمعه در شهر شنبه در میان مردم و مسئولان حضور می یابد.

پورفاطمی افزود: بسیار خوش بین هستیم ضمن اینکه سفر دکتر نوبخت برای کل استان بتواند اتفاقات و اعتباراتی را رقم بزند، بتواند مشکلات باقی مانده در منطقه زلزله زده شنبه را هم مرتفع و در خصوص وعده های دولت به مردم تعیین تکلیف شود.

وی در پایان سالگرد درگذشت جانباختگان زلزله شنبه و طسوج را به بازماندگان آنها تسلیت گفت و ابراز امیدواری کرد: سفر معاون بودجه و راهبردی رییس جمهور منجر به تصمیمات و اقدامات خوبی جهت منطقه شود.