شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۸

با موافقت هیات نظارت بر مطبوعات

« بامداد جنوب » روزنامه بوشهر شد

« بامداد  جنوب » روزنامه بوشهر شد

هیات نظارت بر مطبوعات با انتشار روزنامه ای در بوشهر با نام “بامداد جنوب” موافقت کرد.

به گزارش « بامداد نیوز به نقل از خلیج فارس»؛ این هیات در جلسه روز گذشته اش با تقاضای صدور مجوز ۴۶ نشریه و ۱۶ پایگاه اطلاع رسانی موافقت کرد که یکی از آنها روزنامه “بامداد جنوب” در بوشهر به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی سید مالک حسینی بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با تایید این خبر به «خلیج فارس» گفت: خلا یک روزنامه در فضای اطلاع رسانی بوشهر احساس می شد، ضمن اینکه تاکنون با درخواست های ارسالی استان برای انتشار روزنامه در هیات نظارت بر مطبوعات موافقت نشده بود.

ماحوزی افزود: سال گذشته هیات نظارت بر مطبوعات با دو درخواست انتشار روزنامه در بوشهر توسط مازیار هوشمند مدیرمسئول هفته نامه پیام عسلویه و شکرالله عطارزاده مدیرمسئول هفته نامه لیان موافقت نکرده بود.

حمیده ماحوزی افزود: از زمان عهده دار شدن این مسئولیت، موضوع انتشار روزنامه در بوشهر مورد پیگیری قرار گرفت و با تاکیدات صورت گرفته، روز گذشته هیات نظارت بر مطبوعات مجوز انتشار روزنامه “بامداد جنوب” در بوشهر را صادر کرد.

به گفته ماحوزی، متقاضی این روزنامه در دوره محمدی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی پرونده خود را تکمیل کرده و طرح توجیهی مالی و فرهنگی اش برای انتشار منظم و پایدار را نیز چندی پیش ارائه کرده و مورد تایید هیات نظارت بر مطبوعات قرار گرفت.

ماحوزی ادامه داد: طی ماههای گذشته نیز فرید میرشکار معاون حوزه هنری بوشهر و اکبر صابری مدیرمسئول هفته نامه اتحاد جنوب درخواست خود برای انتشار روزنامه را ارائه کرده که پرونده آنها به هیات نظارت بر مطبوعات ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر افزود: مالک حسینی مدیرمسئول روزنامه “بامداد جنوب” متولد دشتستان بوده و پیش از این سابقه فعالیت مطبوعاتی در چند نشریه سراسری را داشته و فوق لیسانس حقوق بین الملل و روابط عمومی را دارد.

گزارش «خلیج فارس» می افزاید: در دهه ۸۰ سه هفته نامه آئینه جنوب، پیغام و اتحاد جنوب به ترتیب انتشار روزنامه، سه روزنامه و دو شماره در هفته را در استان بوشهر آغاز کردند، اما به دلیل مشکلات قضایی یا مالی امکان ادامه فعالیت نیافتند.

آئینه جنوب با مدیرمسئولی محمد دادفر نماینده بوشهر در مجلس ششم پس از مدتی انتشار خود را سراسری کرد، اما یک هفته بعد با دستور مرتضوی دادستان وقت تهران توقیف شد.

همچنین نشریات پیغام و اتحاد جنوب نیز پس از قریب ۸ ماه فعالیت به دلیل مشکلات مالی، ترتیب انتشار خود را به هفته نامه بازگرداندند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در سه شنبه, ۱۰ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۲:۲۱ ب.ظ

دیدگاه