پنج شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

محسن رضایی:

وقتی به مردم می گوییم گوساله و خس و خاشاک احساسات را جریحه دار می کنیم

وقتی به مردم می گوییم گوساله و خس و خاشاک احساسات را جریحه دار می کنیم

محسن رضایی با حضور در برنامه “متن حاشیه که عصر امروز با موضوع فتنه ۸۸ و حماسه ۹ دی از شبکه سه سیما پخش شد با بیان اینکه اولین فتنه کشور دو هفته بعد از پیروزی انقلاب بود گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی آقای طالقانی کشور را رها کردند و رفتند شمال و کشور دچار مشکلاتی شده بود که این فتنه با تدبیر حاج احمد آقا و راهپیمایی مردم تهران پایان یافت.

وی افزود: دومین فتنه در خرداد سال ۵۸ با موضوع قانون اساسی رخ داد که با ورود امام به موضوع، فتنه برطرف شد و در ادامه انقلاب نیز فتنه های دیگری همچون فتنه فرقان و فتنه قم که چند هزار نفر از جمعیت خلق مسلمان به حمایت از آیت الله شریعتمداری در آن شرکت کرده بودند . در ادامه نیز فتنه‌هایی همچون فتنه بنی صدر در ۱۴ اسفند، کودتای نوژه، کودتای قطب زاده، ماجرای ولایت مطلقه فقیه، فتنه منافقین، بیت آقای منتظری، تجمع منافقین علیه قصاص، فتنه مجلسس ششم و فتنه مکتب ایرانی در دولت احمدی نژاد از دیگر اتفاقاتی بوده که انقلاب اسلام آنها را پشت سر گذاشته است.

رضایی با بیان اینکه باید به دنبال تبدیل فتنه به فرصت و درس آموزی از آن باشیم، به اتفاقات فتنه ۸۸ اشاره کرد و افزود: آن سال به آقای موسوی گفتم که همه باید مثل گذشته وفادار به ارزش‌ها و آرمان امام باشیم. من ناراحتم که تفرقه در کشور ایجاد شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: قبل از فتنه، آمریکا ناامید شده بود که راهی جز مذاکره برای مقابله ایران وجود داشته باشد که نامه اوباما به رهبر انقلاب نشان دهنده همین مساله است.

میرحسین گفت بیا و در کمیته صیانت از آرا شرکت کن

وی با اشاره به اینکه ‫اگر فتنه یک دو ماهه جمع شده بود ما اینقدر تحریم نمی شدیم، گفت: اگر کروبی و موسوی با رهبری همراه می شدند و مسیر قانون را طی میکردند وضعیت بسیار بهتر بود. چون رهبری همیشه از منتقدین همیشه استقبال میکنند.

رضایی همچنین تصریح کرد: قبل از انتخابات، میرحسین به من گفت که بیا و در کمیته صیانت از آرا شرکت کن ولی من قبول نکردم. آقای جنتی و آقای یزدی زمانی که من برای اعتراض به شورای نگهبان رفتم از من تشکر کردند و گفتند که تو اخلاقی رفتار کردی.

وی با بیان اینکه بعد از انتخابات به کروبی زنگ زدم و گفتم من به شورای نگهبان رفتم و برخورد خوبی با من داشتند شما بیا و اگر اعتراضی داری اعلام کن، افزود: کروبی پاسخ داد گفت صبر کنید تا با موسوی مشورت کنم. موسوی هم  گفت باید با ستادم مشورت کنم. فردای آن روز مشخص شد که حرف من را قبول نکرده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این برنامه اظهار کرد: تلاش کردم که آقای هاشمی رفسنجانی را برای جلسه تنفیذ بیاوریم ولی نمیدانستم که کجا رفته‌اند، ظاهرا شمال بودند.

وی با اشاره به نقش حاج احمدآقا خمینی در انقلاب، گفت: ایشان نقش موثری در رفع فتنه های انقلاب داشتند. حاج احمدآقا در فتنه روزهای نخست انقلاب آقای طالقانی را با پیکان شخصی خود از شمال به خدمت امام آوردند. آقای طالقانی بعد از دیدار با امام هم آمدند و مصاحبه جانانه ای در دفاع از انقلاب کردند.

دوره جملاتی مثل “خس و خاشاک” و “تازه به دوران رسیده” تمام شده است 

رضایی خشونت گرایی اعتراضات، هتک حرم حضرت اباعبدالله و پاره کردن عکس امام  را از عوامل به وجود آمدن حماسه ۹ دی توسط مردم دانست و افزود: فتننه ۸۸ خسارات قابل توجهی به جای گذاشت. اگر فتنه دو ماهه جمع می شد تحریم نمی شدیم. بسیاری از کسب و کارها خوابید. خسارات بسیاری هم به اموال مردم و اموال عمومی وارد شد. دستاورد عظیم مردم سالاری خدشه دار شده بود و مسیر ما به سمت شکوفایی اقتصادی از مسیری که شروع کرده بودیم خارج شدیم.

وی خارج شدن جمعیتی از کادرهای انقلاب از صحنه را از دیگر آفتهای فتنه ۸۸ دانست و تصریح کرد: این حادثه سو ظن و بی اعتمادی را افزایش داد. در این حوادث ما نباید از اعتراض، ناراحت شویم. باید در انقلاب نقد باشد اما به صورت قانون مند.  مرزبندی باید در اعتراضات باشد حتی اعتراضات قانونی و باید مرز اعتراضات با دشمنان تفکیک شود، باید جذب حداکثری و دفع حداقلی باشد. اگر قوا با قاطعیت وظایفشان را انجام دهند این نوع حوادث را نخواهیم داشت.

به گزارش نسیم، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان با بیان اینکه دوره جملاتی مثل “خس و خاشاک” و “تازه به دوران رسیده” تمام شده است گفت: نظام قاطعانه و بر اساس منافع ملی مساله حصر را حل می کند؛ زنده باد و مرده باد در تصمیم نظام تاثیری ندارد.  بیخود برخی با پیش کشیدن مساله رفع حصر فتنه ای جدید را راه نیاندازند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در سه شنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸ ب.ظ

دیدگاه