پنج شنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۸

استاندار بوشهر :

استقبال از رییس جمهوری دراین استان مردمی است

استقبال از رییس جمهوری دراین استان مردمی است

مصطفی سالاری روز یکشنبه در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: بنا به تاکید شخص رییس جمهوری باید سفر با سادگی و به دور از اسراف برگزار شود.
وی اضافه کرد: استان بوشهر دوازدهمین استانی است که کاروان دولت تدبیر و امید در جریان سفرهای استانی به آن سفر می کند و امیدواریم این سفر منشا خیر و برکت برای مردم این استان باشد.
،سالاری اظهار کرد: در این مدت تلاش شده براساس کارهای کارشناسی که مورد تاکید شخص رییس جمهوری است همه مشکلات، نیازها و مسایل استان بوشهر به اطلاع ایشان برسد.

استاندار بوشهر بیان کرد: همچنین در دو هفته گذشته نیز با هر یک از وزیران مسایل حوزه های مربوط را بررسی و آنها قول دادند در زمینه تصویب برخی از مصوبات حمایت کنند.

وی مهمترین مسایل مطرح شده را مسایل مشترک مربوط به صنعت نفت و استان، آب و فاضلاب، واحدهای صنعتی، پایانه صادارت مواد معدنی و تعیین تکلیف شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در بوشهر، پروژه های نیمه تمام راهسازی که مربوط به امنیت و جان مردم است، وضعیت پیرامونی بوشهر، مسایل مربوط به محیط زیست و ساخت واحدهای مسکونی عنوان کرد.

سالاری با اشاره به حمایت و دفاع وزیر کشور از طرح های استان بوشهر بیان کرد: تلاش می شود اعتبارات خوبی برای پروژه های مطرح برای سالهای ۹۴ و ۹۵ تعریف شود.

وی افزود: با توجه به اینکه قرار است بزودی عملیات اجرایی دو نیروگاه اتمی در بوشهر آغاز شود در زمینه معضل ساخت واحدهای مسکونی مورد نیاز این نیروگاه ها در واحدهای صنعتی با رییس سازمان انرژی اتمی مذاکراتی انجام دادیم که ایشان نیز نظر مثبتی در این زمینه داشتند.

سالاری درباره بخش کشاورزی گفت: در این حوزه برنامه های زیادی وجود دارد ولی منابع مالی این وزارت جهاد کشاورزی بویژه در بخش آبیاری تحت فشار محدود است.

وی یادآور شد: با تلاش های صورت گرفته رییس جمهوری هم اکنون نسبت به وضعیت استان اشراف کامل دارند و همه اعضای دولت با دیدی مثبت نسبت به مسایل به استان بوشهر سفر و در حد بضاعت مالی کشور از طرح های این استان حمایت می کنند.

سالاری بیان کرد: رییس جمهوری تاکید دارند پروژه و طرحی که به تصویب می رسد باید در زمان بندی مشخصی به اجرا درآید برهمین اساس با توجه به محدودیت ها سعی کردیم پروژه ها را براساس اولویت های استان بوشهر مطرح کنیم.

وی با اشاره به اهمیت بخش خصوصی گفت: برای بهره مندی از مزیت های ویژه و منحصر به فرد استان بوشهر در بخش آبزی پروری، صنایع سنگین، گردشگری، گیاهان دارویی و منطقه ویژه باید با استفاده از توان بودجه ای کشور و بخش خصوصی زمینه رونق و اشتغال را در این بخش ها برای استان فراهم کرد.

سالاری اضافه کرد: خوشبین هستیم که در سفر دوازدهم هیات دولت به استان بوشهر گره های اساسی استان برطرف و پروژه های مهم که رونق این استان را به دنبال خواهد داشت به تصویب برسد.

وی یادآور شد: وظیفه همه مسوولان پس از سفر نیز پیگیری مصوبات دولت است، نباید اجازه دهیم این مصوبات روی زمین بماند.

استاندار بوشهر تاکید کرد: با برقراری نظم و انضباط و امنیت نگذارید مردم به زحمت بیفتند و برای حفظ حرمت و شان مردم تلاش شود.

وی یادآور شد: فضای همدلی، اتحاد و همراهی دولت و مردم مزیتی برای توسعه استان بوشهر است که باید این روحیه حفظ شود.

اتحاد جنوب

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در یکشنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۴:۲۴ ب.ظ

دیدگاه