- سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز - http://www.bamdadnews.ir -

از رحیمی پول گرفتند، به رییس‌جمهور می‌تازند!

حمید رسایی٬ نماینده پایداری مجلس در اتهامی آشکار به رییس جمهور، مدعی کمک پنج میلیارد تومانی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ شده است!

رسایی پس از اینکه روز گذشته رییس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری اعلام کرد وی به دلیل تخلفات در دوره مدیریت اداره ارشاد قم به ۵ سال محرومیت از مناصب دولتی محکوم شده است، گفته است: کمک ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومانی محمدرضا رحیمی به ۱۷۰ نامزد انتخابات مجلس هشتم در برابر این کمک هنگفت «هیچ» است!

محمدرضا رحیمی٬ معاون اول احمدی‌نژاد در دولت دهم گفته جابر ابدالی مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به توصیه دولت در اختیار ۱۷۰ نامزد انتخابات مجلس هشتم قرار داده است. رسایی در بخش دیگری از نوشته خود در اینستاگرام به احضار فردی با هویت اختصاری «ح‌.ف» به قوه قضائیه برای توضیح درباره این کمک مالی اشاره کرده که به نظر می‌رسد منظور وی حسین فریدون٬ برادر حسن روحانی باشد!

در همین رابطه مشاور ارشد رییس‌جمهور که در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم قائم‌مقامی ستاد حجت الاسلام حسن روحانی را بر عهده داشت، دریافت کمک ۵ میلیارد تومانی بابک زنجانی توسط ستاد انتخاباتی رییس جمهور در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را فاقد صحت خواند و تکذیب کرد.
اکبر ترکان درباره پیام اینستاگرامی یکی از نمایندگان تهران درباره دریافت کمک ۵ میلیارد تومانی بابک زنجانی از سوی ستاد انتخاباتی “بنفش” در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، این موضوع را کذب محض خواند.

او گفت: این اظهارنظر حرف بی‎ربطی است و بنده آن را تکذیب می‌کنم و به صراحت می‌گویم که این موضوع صحت ندارد. مشاور ارشد رییس جمهور با اظهار تاسف از بیان برخی ادعاها و سخنان از سوی برخی نمایندگان مجلس، گفت: متاسفانه نسبت به بعضی از اتفاقاتی که در مجلس رقم می‌خورد، بسیار غصه می خورم و امیدوارم این مشکلات به زودی حل شود.

او گفت: اظهارات برخی از افراد درباره اختصاص ۵ میلیارد تومان از سوی بابک زنجانی به ستاد روحانی در ایام انتخابات، تنها از سوی کسانی مطرح می‎شود که از معاون اول رییس‌جمهور دولت سابق پول گرفته‌اند و می خواهند با این ترفند نگرش اذهان عمومی را تغییر دهند. ترکان گفت: در ستاد آقای روحانی چنین خبرهایی نبوده و هیچ پول هنگفتی برای امور انتخاباتی مصرف نشده است.

او با اشاره به اینکه بنده معتقدم ستادهای انتخاباتی، اشخاص برجسته و احزاب باید ترازنامه مالی از عملکرد خود ارائه دهند، گفت: ما بارها اعلام کرده‎ایم که نسبت به ارائه ترازنامه آمادگی داریم و در صورت تحقق این موضوع در اولین روز ترازنامه مالی خود را ارائه خواهیم داد تا مشخص شود چه هزینه‎هایی در ستاد آقای روحانی در ایام انتخابات صورت گرفته است.

قائم مقام ستاد انتخاباتی رییس جمهور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: بنده صراحتا می‎گویم که موافق این موضوع هستم که ترازنامه مالی باید از سوی احزاب، تشکل‎ها و شخصیت‎های سیاسی به منظور مشخص شدن هزینه‎های آن ها ارائه شود. ترکان گفت: در صورتی که فرایند ایجاد ترازنامه‌های مالی شکل بگیرد، ستاد آقای روحانی در ایام انتخابات اولین جایی است که در اولین روز ترازنامه خود را ارائه خواهد داد.