دوشنبه, ۰۴ شهریور ۱۳۹۸

مجری فاز 12 پارس جنوبی:

فاز ۱۲ پارس جنوبی تکمیل و آماده افتتاح رسمی است/راه‌اندازی صوری صحت ندارد

فاز ۱۲ پارس جنوبی تکمیل و آماده افتتاح رسمی است/راه‌اندازی صوری صحت ندارد

مجری فاز ۱۲ پارس جنوبی ضمن تکذیب اخباری مبنی بر عدم تکمیل فاز ۱۲ گفت: تمامی واحدها در مدار تولید هستند و آنچه در شرح کار فاز تعریف شده به سرانجام رسیده و هیچ مشکلی بابت افتتاح رسمی وجود ندارد.

رسول فلاح‌نژاد مجری فاز ۱۲ پارس جنوبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا عدم تکمیل و آماده نبودن فاز جهت افتتاح رسمی را تکذیب کرد و گفت: از دلیل عدم حضور رئییس جمهور برای افتتاح رسمی بی‌اطلاعم اما ما هیچ مشکلی نداشتیم و تمام پالایشگاه‌ها و تاسیسات ما آماده بوده و در مدار سرویس قرار دارند.

وی تصریح کرد: ما در حال حاضر سه سکوی آماده داریم که در حال تولید هستند و یک یا دو جای کار باید اصلاح شود که کار انجام نشده محسوب نمی‌شود، کارهای روتین مانند نیاز به شستشو و یا تعمیر  مدام در حین کار ممکن است پیش بیاید که امری عادی و طبیعی است.

فلاح‌نژاد در خصوص اتان گیری و مسائلی از این دست را که برخی آن را عامل عدم افتتاح عنوان کرده بودند، خاطرنشان کرد: اتان گیری در شرح کار این فاز نبوده که گفته شود انجام نشده است.

وی تاکید کرد: قرار بود که این فاز خوراک فنی تزریق کند که در حال حاضر واحد گوگرد در مدار تولید است و حتی گوگرد دانه بندی بیش از ۲۲۰۰ تن تولید و بخش زیادی از آن نیز صادر شده و می‌شود و فرا‌تر از نیازمان هم در سرویس داریم و بعد از این هم اگر نیاز بیشتری داشته باشیم واحد گوگرد این فاز مشکلی ندارد و تمامی تاسیسات در مدار سرویس هستند.

مجری فاز ۱۲ پارس جنوبی یادآور شد: تکمیل شدن بیش از این برای پالایشگاه متصور نیست و اظ‌هاراتی مبنی بر عدم تکمیل و راه‌اندازی صوری بهانه‌ای بیش نیست چرا که آنچه در شرح کار و برنامه برای این فاز تعریف شده بود تماما آماده و در مدار تولید است.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در پنج شنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲:۲۲ ب.ظ

دیدگاه