چهارشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۸

استاندار بوشهر :

نیروگاه اتمی بوشهر از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است

نیروگاه اتمی بوشهر از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است

مصطفی سالاری پیش از ظهر جمعه در حاشیه برگزاری رزمایش پرتوی در اطراف نیروگاه اتمی بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با برخورداری از ظرفیت‌های مناسب، دارای جایگاه ویژه‌ای است و برگزاری رزمایش‌های مختلف در استان ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری رزمایش پرتوی در استان بوشهر به علت وجود نیروگاه اتمی در بوشهر، خاطرنشان ساخت: از مهمترین اهداف برگزاری این رزمایش می‌توان به افزایش آمادگی در مقابله با بحران‌ها اشاره کرد.

استاندار بوشهر به ایمنی بالای نیروگاه اتمی بوشهر اشاره کرد و اذعان داشت: به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، ایمنی بالایی در نیروگاه اتمی بوشهر وجود دارد که هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای بزرگترین پایانه صدور نفت خام کشور است، ادامه داد: استان بوشهر به عنوان شریان اقتصادی کشور نقش بسیار مهمی در صادرات نفت کشور دارد.

سالاری همچنین پارس جنوبی را به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت‌های استان بوشهر عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: بیشترین میزان تولید گاز کشور در شهرستان‌های کنگان، عسلویه و جم انجام می‌شود.

وی به نقش مهم استان بوشهر در درآمدهای ملی اشاره کرد و اذعان داشت: تلاش‌های بسیار خوبی برای برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر صورت گرفته است و آمادگی بسیار خوبی نیز در این زمینه وجود دارد.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۴:۰۳ ب.ظ

دیدگاه