یکشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۸

تذکر جدی AFC به فوتبال ایران/ خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد

تذکر جدی AFC به فوتبال ایران/ خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون؛ علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال که برای برگزاری نشستی با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به بحرین سفر کرده بود، گفت: برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۱۹ به منامه سفر کردم تا دیداری را با شیخ سلمان داشته باشم و درباره شرایط موجود به بحث و تبادل نظر بپردازیم.
وی درادامه بیان کرد: در این جلسه در خصوص میزبانی و حضور کارشناسان ما در کمیته‌های مختلف، مسائل باشگاه‌ها و حضور‌شان در لیگ قهرمانان آسیا صحبت‌هایی شد. درباره میزبانی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است نقاط ضعف و قوت برای هردو کشور ایران و امارات در مورد بر عهده داشتن میزبانی جام ملتهای ۲۰۱۹ مطرح است.
وی در ادامه بیان کرد: به دلیل بررسی و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت دو کشور برای میزبانی، قرار شد تا ۵ نفر از کارشناسان AFC در ایام عید به امارات و ایران سفر داشته باشند و گزارشات نهایی خود را به AFC ارائه کنند تا در این باره تصمیم گیری نهایی صورت گیرد. البته پیش از این قرار بود بحث میزبانی جاتم ملتها در سال ۹۳ اجرایی شود اما بنا به درخواست ما این موضوع به نشست بعدی هایت اجرایی موکول شد و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد که در جلسه آتی که پس از بازدید نمایندگان ما از دو کشور برگزار خواهد شد به شما اطمینات می دهم که نقاط ضعف و قوت هر دو کشور در کنار هم در تابلوی اعلانات نشست هیات اجرایی نمایش داده شود تا اعضا به صورت کامل و مستقل میزبان را مشخص کنند.
رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: شیخ سلمان برای میزبانی در خصوص اسپانسر و حق پخش تلویزیونی مطالبی را مطرح کرد و برایش بسیار مهم بود که اسپانسر‌ها باید به راحتی به ایران بیایند تا بحث هزینه‌های مسابقات تامین شود. این موضوع در امارات امسال حل شده است. در واقع رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما خواست تا به آنها در خصوص حق پخش این بازی‌ها تضمین جدی بدهیم.
وی در ادامه افزود: شیخ سلمان در صحبتهایش برای میزبانی جام ملتهای آسیا دو موضوع را حائز اهمیت دانست. نخست بحث بازاریابی و همچنین موضوع حق پخش تلویزیونی فوتبال.
وی در صحبت هایش تاکید داشت: از طریق رسانه ها مطلع شده است که باشگاههای ایران در سال جاری حق پخش تلویزیونی خود را دریافت نکرده اند و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد که یکی از مهمترین و اساسی ترین قوانین حضور باشگاههای ایران در لیگ قهرمانان اسیا دریافت حق پخش تلویزیونی است که اگر این موضوع محقق نشود از سال آینده حضور باشگاههای ایران در لیگ قهرمانان اسیا در هاله ای از ابهام خواهدد بود.
رئیس فدراسیون فوتبال تاکیر کرد: شیخ سلمان ضمن بیان مطلب فوق که حضور باشگاههای ایران در لیگ قهرمانان آسیا به جهت عدم دریافت حق پخش تلویزیونی در خطر جدی قرار دارد گفت، به همین خاطر از شما ضمانت ویژه ای می خواهیم که در خصوص پخش تلویزیونی و پرداخت حق آن مشکلی وجود ندارد.
علی کفاشیان در ادامه گفت: شیخ سلمان تاکید داشت که اسپانسر همکار با کنفدراسیون فوتبال آسیا عنوان کرده که چنانچه مسابقات در امارات برگزار شود، می تواند چند برابر ایران درآمد زایی داشته باشد. ضمن اینکه رئیس کنفدراسیون آسیا در نشست مشترک به ما اعلام کرد موضوع حضور بانوان اولویت اول ما نیست چون ما هم مسلمان هستیم و شرایط کشور شما را درک می کنیم. اما اولویت اصلی و مهم ما در بحث میزبانی بحث درآمد زایی و بخصوص حق پخش تلویویرنی است که امیدوارم این مشکل حل شود.
کفاشیان در پایان افزود: در نشست با شیخ سلمان و الکس سوسی، مسئول حقوقی کنفدراسیون فوتبال اسیا نیز حضور داشت و ما از رئیس و دبیر کل AFCخواستیم تا موضوع پول بلوکه شده ایران پیگیری شود و شیخ سلمان از مسئول حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا خواست که این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۹:۴۵ ب.ظ

دیدگاه