دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸

کشتی فرنگی ایران قهرمان آسیا شد

کشتی فرنگی ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا، تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد تا فرنگی‌کاران ایران نیز همانند آزادکاران بر بام آسیا بایستند.

۳مدال طلای ایران در این رقابت‌ها توسط رامین طاهری در وزن ۷۱ کیلوگرم، یوسف قادریان در وزن ۸۰ کیلوگرم و مهدی علیاری در وزن ۹۸ کیلوگرم بدست آمد.

محمدعلی گرایی در وزن ۶۶ کیلوگرم نیز به مدال نقره دست یافت و پیام بویری و بشیر باباجان‌زاده نیز به ترتیب در اوزان ۷۵ و ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند. داوود عابدین‌زاده هم در وزن ۸۵ کیلوگرم به عنوان پنجمی این رقابت‌ها رسید.

محسن حاجی‌پور نماینده وزن ۵۹ کیلوگرم ایران نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

دیدار رده‌بندی وزن ۱۳۰ کیلوگرم:

در دیدار رده‌بندی وزن ۱۳۰ کیلوگرم این رقابت‌ها هم بشیر باباجان‌زاده آخرین نماینده ایران برابر ناوین از هند به روی تشک رفت و در پایان موفق شد حریف خود را شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

باباجان زاده در رقابت های صبح امروز(یکشنبه) در دور نخست با نتیجه ۴ بر یک مرات رامونوف از قرقیزستان را شکست داده بود. (رامانوف به دلیل مصدومیت به کشتی ادامه نداد) وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم‌نهایی با نتیجه ۸ بر صفر محمد ابراهیم از بحرین را شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. باباجان‌زاده برای حضور در دیدار فینال به مصاف نورماخان تینالیف قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۴ و دارنده مدال برنز جهان رفت اما با یک داوری یک طرفه و با یک اخطار با نتیجه یک بر صفر مغلوب این کشتی‌گیر شد و به دیدار رده‌بندی رفت.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۳:۰۳ ق.ظ

دیدگاه