جمعه, ۲۲ آذر ۱۳۹۸

نتایج اولیه آزمون دستیاری امروز اعلام می‌شود

معاون آموزشی وزیر بهداشت از اعلام نتایج اولیه آزمون دستیاری از امروز خبر داد و افزود: نمرات خام امروز در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار می گیرد و در چند روز آینده دستورالعمل ها و ظرفیت برای انتخاب رشته داوطلبان مجاز اعلام می شود و می توانند انتخاب رشته را انجام دهند.با موافقت با دانشگاه ها بیش از ۷۰۰۰ نفر در این آزمون پذیرفته می شوند.

به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی در حاشیه بازدید از آزمون های کارشناسی ارشد گروه پزشکی و دستیاری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های پزشکی گفت: تعداد داوطلبان شرکت کننده در این آزمون حدود ۸۰ هزار نفر است که این تعداد با احتساب افرادی که در دو رشته شرکت کرده‌اند حدود ۹۰ هزار نفر می‌شود و ظرفیت پذیرش آن مانند سال گذشته بیش از ۷۰۰۰نفر است.

وی با تاکید بر اینکه برای طراحی آزمون ارشد از ماه‌ها پیش تلاش شده و برای طرح سوال از گروه های مختلف دعوت شده است افزود:همچنین همه مراقبت ها برای طرح سئوال و مسائل جنبی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی انجام شده است و امیدواریم که همه چیز به خوبی پیش برود. این آزمون از روز چهارشنبه آغاز شده است و تا بعدازظهر فردا جمعه ادامه دارد.

۲۰۰ نفر در آزمون دستیاری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) پذیرش می‌شوند

وی در ادامه با اشاره به آزمون دستیاری تکمیلی تخصصی (فلوشیپ) با بیان اینکه این آزمون نیز در چند دانشگاه علوم پزشکی و به دلیل تخصصی بودن به صورت محدود برگزار می شود افزود: دانشگاه های تهران، شهید بهشتی و شیراز دارای بیشترین ظرفیت پذیرش در این آزمون هستند . حدود ۸۰۰ نفر در این آزمون شرکت کرده اند که در نهایت حدود ۲۰۰ نفر پذیرفته می شوند.

امروز،نتایج اولیه آزمون دستیاری اعلام می شود

معاون آموزشی وزیر بهداشت درمورد آزمون دستیاری پزشکی بالینی نیز با تاکید براینکه فرآیند برگزاری این آزمون مطلوب بود، اظهار کرد: این آزمون به خوبی برگزار شد و چالش مهمی در هیچ نقطه کشور برای طراح سئوالات و همچنین برگزاری آن وجود نداشت .

آزمون های علوم پزشکی الکترونیکی می‌شوند

وی در پایان درباره واگذاری آزمون ها به دانشگاه های علوم پزشکی توضیح داد: آزمون فلوشیپ و ارتقاء هنوز آزمون های کشوری هستند که واگذاری آزمون به دانشگاه‌ها با توجه به وجود قطب بندی در دانشگاه ها بر اساس یک استانداردسازی که در سطح وزارت بهداشت در حال انجام است، پیش می رود . امیدواریم یک پله بالاتر و به سمت الکترونیک کردن آزمون ها پیش برویم که این امر در دست مطالعه است.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در پنج شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۰ ب.ظ

دیدگاه