سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۸

روزنامه کويتی مدعی شد:

پوتین به درخواست نتانیاهو از فروش اس ۳۰۰ به ایران منصرف شد

پوتین به درخواست نتانیاهو از فروش اس ۳۰۰ به ایران منصرف شد
؛روزنامه کویتی«الجریده»در شماره امروز خود به نقل از منابعی نوشت: “بنیامین نتانیاهو”، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در سفر محرمانه چند روز پیش به مسکو توانست قرارداد فروش موشک‌های اس سیصد روسی را به ایران لغو کند.
این روزنامه به نقل از منبع خود مدعی شد: “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهور روسیه و نتانیاهو به طور محرمانه در مسکو دیدار کردند و پس از آن نتانیاهو توانست قرارداد فروش موشک‌های اس ۳۰۰ را به ایران لغو کند.
این روزنامه افزود: این دیدار به درخواست نتانیاهو صورت گرفت، که با یک فروند هواپیمای اختصاصی به همراه رئیس شورای امنیت ملی و مشاور نظامی‌اش وارد مسکو شد و به مدت ۳ ساعت با پوتین دیدار کرد.
این منبع همچنین مدعی شد: “دو طرف در این دیدار توافق کردند که اسرائیلتعهد بدهد با مداخله نظامی نکردن در سوریه، برای سرنگونی بشار اسد، حافظ منافع روسیه در خاورمیانه باشد. در مقابل، رئیس جمهور روسیه نیز تاکید کرده است تلاش کند بشار اسد را متقاعد کند مانع از انتقال تسلیحات پیشرفته به حزب الله لبنان شود.”
وی ادامه داد: دو طرف همچنین توافق کردند درباره ادامه همکاری در زمینه‌های مختلف نظامی به ویژه فناوری‌های پیشرفته ،که اسرائیل در اختیار روسیه قرار می‌دهد، و وارد چرخه نظامی روسیه می‌شود همکاری کنند.
این منبع در ادامه مدعی شد: “روسیه لغو این قرارداد را به ایران اطلاع داده است و در حال بررسی است که سامانه موشکی ضد هوایی و موشک‌های دور بردی به ایران بدهد، که در مقایسه با اس سیصد کمتر پیشرفته است.”
منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در شنبه, ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۶:۳۷ ب.ظ

دیدگاه