دوشنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۸

ایوبی:بستن خانه سینما در دولت دهم خطایی استراتژیک بود

ایوبی:بستن خانه سینما در دولت دهم خطایی استراتژیک بود

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حجت الله ایوبی» رئیس سازمان سینمایی شب گذشته (یک شنبه ۳ خرداد ) در مراسم تقدیر از هیات مدیره خانه سینما در دوره دوازدهم گفت: پیش از حضور در مدیریت سینما، موضوع خانه سینما را پیگیر بودم و تلاش کردیم موضوع خانه سینما به یک مسئله ملی تبدیل نشود.

وی ادامه داد: یادآوری برخی مسائل و مقاطع تاریخی و کنکاش عالمانه آن‌ها ضروری است؛ مسئله بسته شدن خانه سینما ارزش یک تحقیق جامع دارد.

رییس سازمان سینمایی افزود:چگونه ممکن است جمعی از مدیران و فعالان فرهنگی به این جمع بندی برسند که خانه سینما بسته شود و این خطای استراتژیک چگونه اتفاق افتاد؟ معتقدم این مسئله باید دقیق بررسی شود.

ایوبی ادامه داد: در آن روزگار می‌دیدم عده‌ای از علاقه مندان به کشور و فرهنگ، به این جمع بندی رسیده بودند که خانه سینما باید تعطیل شود و این هزینه به نظام و اهالی خانه سینما تحمیل شد.

وی افزود: ما امروز با رفتار‌ها یمان تاریخ را می‌نویسیم هرچند خودمان و مسئولیتمان کوچک باشد اما آیندگان و تاریخ بی‌رحمانه قضاوت می‌کند.

رییس سازمان سینمایی افزود: ماجرای خانه سینما را در دو هفته اول حضور در مدیریت سینما بررسی کردم و فکر می‌کنم در این باره و اتفاقاتی که در این دو هفته بر من گذشت می‌توانم بسیار بنویسم. تا آخرین انتخابات خانه سینما، عده‌ای فکر کردند می‌توانند جلوی انتخابات را بگیرند اما با دیپلماسی آقای عسگرپور و دوستان هیات مدیره این اتفاق رقم نخورد.

رییس سازمان سینمایی افزود: دوست دارم صحبتی جانانه با سینماگران داشته باشم و فکر می‌کنم دومین سالگرد حضورم در مدیریت سینما این فرصت را فراهم کند. تاکید دارم ما را بی‌رحمانه نقد کنید و در عین حال فراموش نکنیم سینمای ایران چه وضعی داشت.

ایوبی ادامه داد: تلخ‌ترین جلسات من در بدو حضور در مدیریت سینما با سینماداران بود و آن‌ها می‌خواستند سالنهای سینما‌ها را تعطیل کنند و سقف آمال سینماداران، تامین هزینه‌های جاری بود اما خدارا شکر امروز در سینما فروش خوبی داریم.

وی در ادامه افزود: برخی در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی با ذوق زدگی در ابتدای سال ۹۴ می‌گفتند فروش سینما‌ها بد است اما خدارو شکر مردم با سینما آشتی کردند.

رییس سازمان سینمایی ادامه داد: با انتخابات خانه سینما و انتخاب هیات مدیره خوب و حضور سید رضا میرکریمی شرایط بهتری در راه است.

ایوبی با بیان اینکه همه می‌دانیم آقای عسگرپور و هیات مدیره و اصناف چگونه ایستادگی کردند گفت: اگر جامعه سینمایی ما را همراهی کنند مشکلی نخواهیم داشت؛ چنانچه جشنواره فجر برگزار کنیم و سینماگران این رویداد را متعلق به خود بدانند مانعی نیست که مشکلاتی نیز وجود داشته باشد اما اگر چنین حسی نباشد و تنها مدیران تصمیمات نهایی را بگیرند سینماگران راضی نخواهد بود.

رییس سازمان سینمایی افزود:فکر نکنیم امروز وقت تقسیم غنایم است و آقای میرکریمی و دوستانشان باید همه مشکلات سینما را حل کنند. بسیاری از معضلات با صبر و حوصله حل می‌شود و آقای می‌رکریمی و دوستانشان نگران نباشند که باید همه مشکلات سینما را حل کنند اما با این همدلی امیدوارم بسیاری از مشکلات سینما حل شود.

ایوبی افزود: تمام اموری که می‌توان به خانه سینما واگذار کنیم از سوی آقای حیدری خلیلی قائم مقام امور اجرایی سازمان سینمایی فهرست شد و با کمال میل آماده واگذاری این فعالیت‌ها هستیم و معتقدیم شما می‌توانید، و این لیست انقدر زیاد است که اگر به همه آن عمل کنیم خودمان بیکار می‌ شویم.

وی یادآور شد: ۲۷ سال است که می‌خواهیم فیلمخانه بسازیم و اگر نگاهی بی‌اندازید می‌بینید خبری در این زمینه نشده است و در کنار این شرایط، بخش خصوصی بهترین مجتمع‌های سینمایی را احداث می‌کند و  مژده می‌دهم مجتمع‌های بسیاری در حال ساخت است و اتفاقات خوبی می‌افتد.

ایوبی گفت: در کنار شما هستیم، کناره نگیرید و تا وقتی که هستیم روزهای خوبی را برای سینمای کشور پیش بینی می‌کنیم و باید کنار هم بودن را بیاموزیم.

وی با اشاره به موفقیت سینمای ایرا در کن افزود:سینمای ایران در کن موفقیت خوبی را کسب کرد. سال گذشته ۲۲۲ جایزه خوب جهانی کسب کردیم و ۴۶ کرسی داوری در دنیا داشتیم و سینمای ایران جایگاه خود را پیدا کرده است.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۸:۲۷ ق.ظ

دیدگاه