دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸

آخرین خبرها از انتقال نمایشگاه کتاب به تپه‌های عباس‌آباد

آخرین خبرها از انتقال نمایشگاه کتاب به تپه‌های عباس‌آباد

به گزارش  تسنیم،‌ ۹ روز از خبر خوش شهردار تهران برای اهالی کتاب و فرهنگ می‌گذرد،‌ خبری که شاید پیش از آن نیز بارها از سوی مسئولان دیگر مطرح شده بود،‌ اما معضل اجاره‌نشینی نمایشگاه را حل نکرد. این بار اما محمدباقر قالیباف شهردار تهران از ارائه زمینی در تپه‌های عباس‌آباد تهران برای برگزاری نمایشگاه کتاب سال آینده خبر داد.

بنا به گفته قالیباف طرح تپه‌های عباس‌آباد، ۶۵هزار فضای مسقف دارد، اما می‌توان فضای آن را تا ۱۳۰هزار مترمربع ارتقا داد و نمایشگاه کتاب را به آنجا منتقل کرد.

وی هم‌چنین قول داد که شرایط لازم برای مهیا شدن برگزاری نمایشگاه بیست‌ونهم کتاب در تپه‌های عباس‌آباد را فراهم کرده و ۱۳۰هزار مترمربع فضای استاندارد برای نمایشگاه کتاب تهران ایجاد شود. جنتی وزیر ارشاد نیز پس از سخنان قالیباف این وعده او را جدی خواند و گفت: مقدمات لازم برای انتقال نمایشگاه را فراهم خواهیم کرد.

حالا پس از گذشت ۹ روز از این وعده شهردار تهران به نظر می‌رسد،‌ وزارت ارشاد عزم خود را برای صاحب‌خانه شدن نمایشگاه کتاب تهران جزم کرده است‌، قرار است فردا سه‌شنبه ۵ خرداد گروهی از وزارت ارشاد با حضور در محوطه تپه‌های عباس‌آباد از منطقه مورد نظر شهردار را بازدید کرده و کارایی آن برای برگزاری نمایشگاه کتاب را بسنجند.

باید دید که آیا صاحب خانه شدن نمایشگاه کتاب تهران بالاخره پس از ۲۰ سال عملیاتی می‌شود یا پروژه تپه‌های عباس آباد نیز به مانند سایر پیشنهادها هم‌چون باغ کتاب،‌ شهر آفتاب‌، مکان فعلی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و …به تاریخ می‌پیوندد.

با توجه به شرایط فعلی برگزای نمایشگاه کتاب تهران در مصلی تهران که علاوه بر تحمیل هزینه ۴ میلیارد تومانی اجاره مصلی‌، تهویه نامناسب ناشران داخلی و فضای بسیار نامطلوب سالن ناشران خارجی را نیز یدک می‌کشد، انتظار می‌رود‌، دولت یازدهم بتواند تدبیری برای معمترین مشکل نمایشگاه کتاب تهران بیاندیشد.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۰۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۰ ب.ظ

دیدگاه