یکشنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۸

کشف شیوه جدید تسکین درد میگرن

کشف شیوه جدید تسکین درد میگرن
دانشمندان نیوزیلندی در پژوهش های خود موفق به کشف رابطه بین فعالیت های CGRP و AMY۱ در اعصاب که باعث ایجاد سردردهای حاد میگرنی می شوند شدند. این کشف در ساخت داروهای جدید برای درمان میگرن موثر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه اوکلند در نیوزیلند در مطالعات خود اثرات بالقوه ای را در یک داروی جدید کشف کردند که به درمان دردهای میگرنی کمک خواهد کرد.

بیشتر داروهای موجود برای درمان میگرن، بی اثر بوده یا دارای عوارض جانبی بدی هستند. این موضوع در حالی است که بر اساس اعلام مسئولان این پروژه، راهکارهای کنونی برای درمان های جدید سردردهای میگرنی بر پایه مطالعات جدید انجام شده و تاثیر گذارتر است. در واقع پژوهشگران در مطالعات خود دریافتند در افراد مبتلا به این عارضه سطوح هورمون های مسبب درد با عنوان «کلسی تونین پپتید وابسته به ژن» ((CGRP بالا می رود.

نحوه فعالیت گروهی از داروها موسوم به gepants که در سال های اخیر برای جلوگیری از حملات میگرن حاد ساخته شده اند، مبتنی بر توقف فعالیت CGRP را در گیرنده CGRP است.

پژوهشگران نیوزلندی همچنین دریافتند که گیرنده دیگری به نام AMY۱ نقش مهمی در فعالیت CGRP حملات میگرن حاد ایفاء می کند.

«دبی هی»، محقق مطالعه، در این باره می گوید: «ما کشف کرده ایم که CGRP نشانه دوم در سطح سلول های عصبی احساس کننده درد با نام AMY۱ را فعال می کند و تاکنون داروهای gepants برای توقف آن طراحی نشده اند.»

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۱۹ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱:۱۳ ق.ظ

دیدگاه