دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸

نامه همکاری با آمریکا دروغ محض است

نامه همکاری با آمریکا دروغ محض است

صادق خرازی و حمید رسایی با موضوع انتخابات مجلس آینده “بهار یا خزان مجلس دهم” با یکدیگر مناظره کردند.

به گزارش  بامداد نیوز به نقل از  ایسنا صادق خرازی در ابتدای این مناظره که به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فردوسی در دانشکده مهندسی برگزار شد، با بیان اینکه برای ثبات کشور نیاکان ما که منشا وحدت و محبت بودند تلاش های زیادی کردند، اظهار کرد: امروز مجاهدت نسل جدید می تواند به فرآیند گفتمان سازی در کشور کمک کند و حیات و ثبات ما را تثبیت کند.

وی با اشاره به این که دیدگاه های مختلف نشانه نشاط در جامعه است، تصریح کرد: دیدگاه های که متاثر از نگاه های ارزشی و برخی ناشی از نگاهی واقعی است؛ همه در زیر چتر جمهوری اسلامی قرار دارد که متعلق به اردوگاه بزرگ ایران اسلامی است

در ادامه این مناظره حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:  هرچقدر چنین جلساتی برگزار شود، به خصوص در محافلی که محل فکر و اندیشه است بر بصیرت خودمان و سایرین اضافه می شود.

در ادامه مجری این مراسم از میهمانان سوال کرد از نظر شما جایگاه مجلس در مدیریت کشور چه جایگاهی است که خرازی در پاسخ به این سوال گفت: قانون مهمترین معیار زندگی جمعی مردم است که حق مجلس را مشخص کرده است.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان این که نماینده از دیدگاه من سه مسئولیت مهم دارد، افزود: کسی که وارد سرای بلند مردم سالاری می شود باید نماد  مردم باشد و قوانینی که منافع ملی ایران را تامین می کند جدی تلقی کند، نماینده باید پاسدار منافع ملت باشد و هر جایی  که به مردم تعدی می شود صدایش را بلند کند و مدرس وار مجلس را نماد مردم قرار دهد.

خرازی ادامه داد: مجلس می تواند نماد مردم باشد،  اما وقتی که حقیقتا برخاسته از آرای مردم باشد نه برخاسته از پول حرام، نماینده نباید اسیر مناسبات پیچیده قدرت و ثروت شود و هر کجا که استقلال کشور و دین مردم نیاز به فریاد داشت بتواند فریاد بزند.

وی تاکید کرد: نماینده باید عصاره ملت باشد و ببیند مردم چه می خواهند، نه این که سعی کند حزب و گروهش را معیار قرا دهد، ندای حق گویی این است که مجلس بیدار، هشیار و صدای کسانی باشد که سره را از ناسره تشخیص می دهند.

در ادامه نوبت به رسایی رسید که به سوال مجری پاسخ دهد، او خاطرنشان کرد: من با بخش زیادی  از صحبت های آقای خرازی موافق هستم چرا که همه اینها حرفهای درستی است، شاید اختلاف نظر ما در مصادیق باشد، من با همه این مواردی که آقای خرازی فرمودندکه نماینده باید عصاره ملت باشد و برخواسته از روابط پیچیده قدرت و ثروت نباشد موافقم و تمام مطالب ایشان را در کلیات تائید می کنم، اما برحسب تجربه ای که دو دور در مجلس شورای اسلامی داشتم می خواهم مطالبی را بیان کنم.

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: من عضو هیچ جناح و گروهی نیستم.

این سخنان رسایی واکنش دانشجویان را همراه با خنده برانگیخت که او اظهار کرد: بعضی ها به میزان اطلاعاتی که دارند نسبت به برخی از مسائل عکس العمل نشان می دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی جبهه پایداری تشکیل شد من در آن حضور پیدا کردم، یادآور شد: اما بعدا چون کار حزبی چارچوب برای افراد تعیین می کنند که باید از آن تبعیت کنیم دیگر برای  من مقدور نبود در جبهه پایداری بمانم، چرا که من مسئولیت هفته نامه ۹ دی را داشتم، در مجلس آقای لاریجانی باید به من تریبون بدهد تا صحبت کنم اما در ۹ دی خودم باید حرف می زدم، البته رئیس مجلس با ما منتقدان اعمال نظر زیاد انجام داده است.

رسایی  ادامه داد: ساختار قوه مجریه هرمی است، اما در مجلس این گونه نیست، مثلا این طور نیست که اگر رئیس مجلس بگوید اگر همه به چپ بروند نمایندگان این کار را انجام بدهند، اما در احزاب هم این ساختار هرمی وجود دارد، شاید به همین دلیل است که احزاب در کشور ما رونق نمی گیرند، چون براساس تعالیم دینی، ما باید پاسخگوی خداوند باشیم و تکلیف یک انسان دینمدار را حزب یا گروه تعیین نمی کند.

وی یادآور شد: در انتخابات شورای شهر تهران اصلاحات از یک خانم حمایت کرد اما هنگام انتخاب شهردار وقتی این نماینده از محسن هاشمی حمایت نکرد دوستان گفتند که او را باید از حزب بیرون کنیم و سر این موضوع چه جنجالی به پا شد.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم توضیح داد: برای من هم مقدور نبود که تیتر هفته نامه ام را با دوستان هماهنگ کنم و در مجلس طوری هم حرف بزنم که آنان بپسندند، این مورد در تعالیم ما نیز این گونه نیست و ما باید در سایه تعالیم اسلامی تصمیم بگیریم، اینکه وابسته به یک حزب و جناح باشیم می تواند برای مجلس آفت باشد.

رسایی در ادامه سخنانش از خرازی به درباره مواضع اش درباره عملکرد مجلس ششم سوال کرد و افزود: مجلس ششم یکی از ویژگی هایش این بود که روی شاخه نشسته بود و همان شاخه را داشت می برید، من از آقای خرازی سوال می کنم اگر کسی با آن نگاه در مجلس آینده حضور داشته باشد آیا شما از آن دفاع می کنید.

خرازی در ادامه خاطرنشان کرد: به صورت نسبی باید نسبت به هر مجلسی و داوری آن صحبت کنیم و نمی شود به طور کلی همه چیز را سیاه و سفید کرد، مجلس ششم هم نقاط سفید و سیاهی داشت، اما مجلس نهم تمام استقلال کشور و پیشرفت آن را به صورت اساسی در نوع نگاه حزبی خود متمرکز کرده بود.

وی ادامه داد: آقای رسایی معتقد است نگاه حزبی باعث تنگ نظری و بسته شدن آزادی بیان می شود، در حالی که در همه مجالس جهان احزاب میز و صندلی دارند و می توانند موضوعات مختلف را به چالش بکشند، اما سوال من این است که چرا در دو مجلس گذشته سوال جدی درباره هزینه های بر باد رفته کشور در مجلس مطرح نشد و مذاکره کننده اتمی کشور در آن زمان حاضر نشد بیاید در مجلس و به شما پاسخ دهد، اگر مجلسی داشتیم که یک فراکسیون مستقل داشت این اتفاق نمی افتاد، من به بحث ها و مسائل سیاسی امروز کاری ندارم نکته مورد نظر من درباره نتیجه مساله است.

سفیر پیشین ایران در فرانسه یادآور شد: از روز اول که نفت فروختیم تا روزی که دولت دهم روی کارآمد حجم درآمد نفتی ما زیر ۶۰۰ میلیون دلار بود و تمام توسعه کشور مربوط به آن زمان بود این بی توجهی چه بود که شما در این دو دولت بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه شد و نمی دانید که این هزینه ها کجا رفت و  چه شد.

خرازی با اشاره به کارنامه و عملکرد سیاست خارجی دولت های نهم و دهم اظهار کرد: در آن زمان طرف ایرانی پشت میز مذاکره تسبیح خود را می چرخاند و می گفت بگرد تا بگردیم، اگر مجلس فراکسیون و حزبی درباره مسائل هسته ای کشور بود این اتفاق ها نمی افتاد.

وی با طرح این سوال که ما برای استقلال جوانان چه کرده ایم، اظهار کرد: ما باید مجلسی داشته باشیم که از نگاه مردم تشکیل شود و برای استقلال، آزادی و پیشرفت مردم  که ۱۵۰ سال است که آن را فریاد می زنیم گام بردارد.

در واکنش به این اظهارات خرازی دانشجویی فریاد کشید که شورای نگهبان اجازه چنین اتفاقی را نمی دهد سپس رسایی خطاب به خرازی گفت: سوال من را جواب دهید چرا به کوچه پس کوچه می روید.

رسایی در ادامه تصریح کرد: وقتی در یک دولت ۶ وزیر بیش از هزار میلیارد ثروت دارند اگر مردم ضد انقلاب نشدند باید خدا را شاکر بود، چه جریان چپ و راست و چه کسانی که تابلوی اصولگرایی را در دست گرفته اند بدانند که با عملکرد منفی شان ضربه به ایمان مردم می زنند.

نماینده مردم تهران با اشاره به اینکه برخی از اصلاح طلبان با اصولگرایان یکی شده اند، خطاب به خرازی افزود:  در حال حاضر که برخی از اصلاح طلبان با اصولگرایان یکی شده اند، در راس مجلس نهم کسانی هستند که روزنامه های شما برایشان کف می زنند.

خرازی در واکنش به این سخنان رسایی گفت: چون تاریخ مصرف لاریجانی برای شما تمام شده است منتقدش هستید.

رسایی نیز اظهار کرد: شما همه استفاده خودتان را از آقای لاریجانی کرده اید و دارید او را پاس کاری می کنید.

وی خطاب به خرازی گفت: آقای خرازی شما در ۲۶ سالگی چه سمتی داشته اید، آیا حالا هم همان سمت را به یک جوان ۲۶ ساله می دهند، کابینه روحانی پیرترین کابینه است، ما به او گفتیم آقای روحانی برو از کسانی که به شما رای داده اند استفاده کن، این بهتر از این است که وزیر شما ۱۰ صبح  سرکار بیاید.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعریف رهبری از برجام اظهار کرد: ایشان برجام را پر از ابهام با ضعف ساختار و پیچیده تعریف کردند که نتوانسته رفع تحریم ها  را تضمین کند.

وی با اشاره به این که شما خودتان می گویید ما برای این که دیگر احمدی نژادیسم روی کار نیاید حاضریم خون بدهیم، اظهار کرد: مقام معظم رهبری برای آقای ظریف تنها ویژگی تدین را به کار بردند و سایر ویژگی ها را به گروه مذاکره کننده نسبت دادند، شما می دانید که تدین کف ویژگی برای یک مدیر در جمهوری اسلامی است. اما رهبری ۶۰ صفت را برای احمدی نژاد به کار بردند. بعد آن وقت شما چطور می گوید رهبری از ظریف تعریف کردند پس شما منتقدان ساکت باشید.

رسایی تاکید کرد: ویژگی های که رهبری برای سرافراز مدیر صدا و سیما را به کار برده اند آیا شما خوانده اید، بعد آن وقت هر چیزی که دلتان می خواهد درباره صدا و سیما می گویید.

خرازی افزود: هیچ جای قانون اساسی نسبت به ثروت حلال کسی تعرضی وجود ندارد، بلکه ثروتی بد است که زمانی فردی وزیر می شود هیچ چیز نداشته باشد و زمانی که از وزارت کنار می رود ثروتش به  چند صد میلیارد رسیده باشد.

این اظهارات خرازی تشویق حضار را برانگیخت.

مشاور ارشد رئیس جمهور دولت اصلاحات عنوان کرد: وقتی که از رحیمی به فرمان احمدی نژاد پول گرفتید صدای هیچ کسی در نیامد و شما طبق رسم خود زمانی که کارتان انجام می شود می گویید تطبیق نمی دهیم، اما با این کارتان مشروعیت مجلس توسط مردم را زیر سوال بردید.

وی تصریح کرد: احمدی نژادیسم بنیان گذار شریعت است و اگر همین طور پیش می رفت و صدای مراجع در نمی آمد بساطی داشتیم که در دوران صفویه شاهد آن بودیم، اگر کسی انحراف دارد باید جلوی انحراف آن ایستاد، در این بین بحث من شخص احمدی نژاد نیست.

خرازی ادامه داد: اگر در کشور ما قطعنامه ها با این وضع پیش می رفت و در آن زمان به ایران حمله می شد اولین کسانی که فرار می کردند همین شماها بودید.

مشاور ارشد رئیس جمهور اصلاحات اظهار کرد: وقتی که مردم ببینند کسی که در محله آنها ملبس است رفت و آمدهای نامشروعی دارد از دین زده خواهند شد.

خرازی گفت: چرا مجلس شورای اسلامی در برابر یازده روز خانه نشینی احمدی نژاد در اعتراض به رهبری سکوت کرد، هشت سال سنگ احمدی نژاد را به سینه زدید و حالا می گویید احمدی نژاد از ما نبود، اگر مال شما نبود پس مال عمه خانم ما بود!.

وی اظهار کرد: یک نکته در آقای رسایی تحسین برانگیز است و من همیشه به خاطر این ویژگی وی را تحسین می کنم و آن این است که زمانی را حرفی زده بر آن حرف پافشاری می کند و حرف خود را عوض نمی کند، یعنی منافق نیست و این تحسین برانگیز است که گذشته خود را نفی نمی کند.

مشاور ارشد رئیس جمهور اصلاحات گفت: می گویید که کف خصوصیات ظریف تدین اوست، اما در اینکه وی یکی از بالاترین کارشناسان بین المللی کشور است هیچ تردیدی نیست، شما کسی را به مذاکره فرستادید که نتیجه آن چند قطع نامه و کلی خفت بود، کافی است کمی به کشورهای دیگر سفر کنید، البته شما که می خواستید به برزیل بروید و فساد آنجا را ریشه کن کنید.

وی ادامه داد: مردم مالیات پرداخت می کنند، برای انقلاب خون دادند و حق دارند سوال بپرسند، اما مساله اینجاست که چرا مجلس نسبت به حق مردم بی تفاوت است، چه پروژه های عمرانی که وعده اش در زمان احمدی نژاد داده شد و بعد ماکت افتتاح کردید و بعد همان ماکت ها را دوباره افتتاح کردید، در دیزی باز بود شما چرا حیا نکردید.

خرازی خاطرنشان کرد: رهبری فصل الخطاب ماست  و هر کسی را تائید کند ما مخلص او هم هستیم،  به همین دلیل در مقابل خانه نشینی احمدی نژاد سکوت کردم، من احمدی نژاد را از ۳۰ سال قبل می شناختم و از همان روز اول می دانستم چه اتفاقاتی خواهد افتاد و مقاله های زیادی نوشتم و گفتم که این آدم اگر رئیس جمهور شود ایران بنگلادش می شود و در آن زمان منظور من هاشمی رفسنجانی نبود هر چند که هاشمی رفسنجانی شرف داشت به احمدی نژادی که کشور را بدبخت کرد.

رسایی با بیان این که آقای خرازی شما باز هم جواب سوال من و مجری را ندادید، اظهار کرد: آقای خرازی شما که سردمدار جریانی هستید که همین هم کیشان خودتان بلایی سرتان آوردند که مجبور به استعفاء شدید، به هر ترتیب سوال من و سوال مجری از طرف شما بی جواب ماند.

خرازی در واکنش به اظهارات رسایی اظهار کرد: آقای رسایی حیف که بال نداریم وگرنه دور شما می گشتیم تا شما از ما راضی باشید.

رسایی در ادامه گفت: شما فرمودید که ثروت حلال خوب است و من هم این را تائید می کنم و هر کسی در هر جریانی در هر لباسی ولو با لباس بلند و پیشانی باد کرده با دست خالی بیاید و مسئولیت بگیرد و با دست پر برود این آدم مساله دار است.

وی افزود: در حال حاضر آقای نعمت زاده به روایتی عضو ۱۶ هیات رئیسه و به روایت دیگر ۱۸ هیات رئیسه است و من از ایشان سوال کردم که چطور ممکن است، نعمت زاده در دولت احمدی نژاد مسئولیت داشت و فکر می کنم از اول انقلاب تاکنون فقط یک سال مسئولیتی نداشته، نعمت زاده تاکنون هزار میلیارد ثروت را پذیرفته و این در حالی است که همیشه در دولت های مختلف مسئولیت داشته، صادق محصولی که در دولت قبل سمت داشت گفتیم برای ثروت وی سند بیاورید تا خود من به وی رای ندهم اما هیچ کس حتی همین دوستان اصلاح طلب شما سندی ارایه ندادند و محصولی براساس سخنان خود بعد از سپاه مشغول کار آزاد شده بود.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: براساس آنچه که امام گفته وای بر روزی که در این نظام کسانی که ثروت هنگفت ولو حلال دارند مسئولیت بگیرند، چرا که این افراد نخواهند فهمید که پا برهنگان چه می کشند، من قبول دارم مجالس و دولت ها باید نسبی اداره شوند.

وی افزود: در مجلس هر روز مصوبه داریم و به جایی بر نمی خورد، اما زمانی که مصوبه در مورد برجام است همه حساس می شوند، بله درست است، لوایح حساس شاخص سنجش عملکرد مجلس است. زمانی که در مجلس طرحی در خصوص وقف مراکز آموزش عالی قانونی شد یکی از آقایان در جلسه ای گفت که دانشگاه آزاد را وقف ولایت فقیه کنیم و  بعد آقای رفسنجانی در همان جلسه که البته نوار صوتی آن هم موجود و ارایه شده می گوید نه شاید روزی برسد که نظام ولی فقیه نداشته باشد، این خیلی خطرناک است که چنین شخصیتی در مخیله اش روزی بگنجد که نظام ولایت فقیه نداشته باشد، ولایت فقیه که حاکمیت یک شخص نیست بلکه جریانی است که همه آن را پذیرفته اند.

رسایی افزود: در خصوص ۱۱ روز خانه نشینی احمدی نژاد که به آن اشاره کردید، در  نشریه ۹ دی قبل از خانه نشینی احمدی نژاد علیه وی تیتر زدم و اکنون نیز به همه حمایت هایی که از احمدی نژاد کردم و به همه انتقادهای قبل از خانه نشینی وی افتخار می کنم.

وی افزود: بنده حمید رسایی منتقد آقای حسن روحانی هستم و به وی به عنوان رئیس جمهور احترام می گذارم، اما انتقاد وظیفه ماست، بنده اعلام کردم که یک موی روحانی را به همه کفار ترجیح می دهم و این به این خاطر بود که کسانی که در کف جامعه هستند و به روحانی انتقاد دارند به بهانه مخالفت با او با کفار همدست نشوند، اما آقای خرازی دیدید همین اصلاح طلبان با شما چه کار کردند،

رسایی خاطرنشان کرد: آقای نوبخت در جلسه ای گفت ما رئیس جمهوری احمدی نژاد را قبول نداریم این یعنی اگر به ما رای بدهید برای ما قابل احترام هستید و گرنه قبول نیست.

در ادامه خرازی درباره عملکرد مجلس ششم اظهار کرد: بزرگترین اشتباه مجلس ششم تحصن آن بود و این پذیرفته شده نیست و هر کس بخواهد از این موضوع دفاع کند خودش باید جواب دهد، من از روند سیاست خارجی دولت دفاع می کنم به دلیل تخصصی که در آن دارم، چرا که اگر این روند طی نمی شد وضعیت کشورمان مثل کشور کره شمالی و عراق می شد.

مشاور ارشد رئیس جمهور دولت اصلاحات با اشاره به عملکرد علی لاریجانی اظهار کرد: ما منکر خدماتی که لاریجانی به دولت کرده نمی شویم اما با او اختلاف مبنایی داریم، البته شاید لاریجانی تغییر کرده باشد و من اشتباه می کنم.

وی با بیان این که برای ما رای مردم مهم است، اظهار کرد: ما به رای مردم نمی گوییم خس و خاشاک و به مردم صفت بزغاله را نمی دهیم، این ادبیات در جامعه ما وحشتناک بود، دوستان باید حتما یقه ایشان را می گرفتند و اجازه نمی دادند قطع نامه ها پایه های امنیت کشور را سست کند. ما همه سرنشینان یک کشتی هستیم از حالا هم باید مراقبت داشته باشیم تا مجلسی روی کار بیاید که دیگر شاهد این گونه مسائل در آن نباشیم.

در  بخش دیگری از این مناظره رسایی با اشاره به نظارت استصوابی شورای نگهبان در تایید و رد  صلاحیت نامزدهای انتخابات اظهار کرد: نهادی مانند شورای نگهبان در کشورهای دیگر هم وجود دارد و سابقه آن در کشور به زمان رهبری امام خمینی(ره) می رسد.

خرازی در ادامه با تائید سخنان رسایی اظهار کرد: ما نسبت به مکانیزم ها و روش های شورای نگهبان موضع، نظر و انتقاد داریم، شورای نگهبان براساس قانون این کار را می کند اما باید بی طرف هم باشد، به جز انتخابات ریاست جمهوری اخیر برخی از عملکردهای شورای نگهبان قابل مناقشه است.

وی افزود: اعضای شورای نگهبان نمی توانند نظر شخصی خود را اعمال کرده و این نیاز دارد که مسیر شورای نگهبان بازنگری شود.

خرازی با بیان اینکه در کشورهای دیگر احزاب کار تعیین صلاحیت نامزدها را پیش از ورود به انتخابات  انجام می دهند، گفت: در کشورهای دیگر خود احزاب کارنامه افراد را ارزیابی می کنند، نحوه نظارت و دخالت است که از اهمیت برخوردار است و اگر کسی مسئول نظارت شد حق ندارد تصرف کند.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با اشاره به سخنان رسایی در خصوص حوادث سال ۸۸ عنوان کرد: ماجرای ۸۸ دو روی سکه دارد، باید توجه داشت که قانون، قانون است و هر کسی خلاف کند باید با او برخورد کرد.

وی اضافه کرد: آن کسانی که رسما در تلویزیون به مردم اهانت کردند را هم ببینید.

خرازی تاکید کرد: به رئیس جمهور دولت اصلاحات تهمت می زنند، من قسم جلاله می خورم به این که رئیس جمهور دولت اصلاحات نگفته باید انتخابات ابطال شود.

رسایی گفت: چرا پس این را اعلام نکرد؟

خرازی در پاسخ به وی تصریح کرد: به او تریبون بدهید تا بگوید. رئیس جمهور دولت اصلاحات گفت که من مخالف لشکرکشی خیابانی هستم.

سفیر پیشین ایران در فرانسه در ادامه تصریح کرد: سال ۸۸ خود مقام معظم رهبری از صدا و سیما انتقاد کرد به این دلیل که این نهاد گفته بود من به آمریکا نامه نوشتم بروید و نامه را بیاورید، همین می شود که رئیس جمهور دولت اصلاحات را ممنوع التصویر می کنید ولی او در قلب ها باقی ماند.

رسایی در واکنش به سخنان خرازی عنوان کرد: سران فتنه یک سال بعد از ماجرای ۹ دی فرصت اظهار نظر داشتند، نظر مقام معظم رهبری در مورد خاتمی چیست، چرا او حاضر نیست به صورت علنی سخن بگوید، چرا مردم را فریب دادند.

وی با اشاره به نامه ای منسوب به خرازی در سال ۲۰۰۳ برای همکاری با آمریکا، تصریح کرد: این نامه را خود خرازی و عادلی تائید کرده است.

خرازی تاکید کرد: من وجود چنین نامه ای را تکذیب می کنم صدر، ذیل و ضمن آن دروغ است.

رسایی تصریح کرد: باید همان زمان این را تکذیب می کردید اصل نامه وجود داشت.

خرازی پرسید نامه را از کجا گرفته اید.

رسایی گفت: آمریکایی ها …. این سخنان رسایی با هیاهوی دانشجویان قطع شد.

وی ادامه داد: اگر ما به آن نامه عمل می کردیم داعش هم اکنون اینجا بود.

خرازی عنوان کرد: من در خصوص رئیس جمهور دولت اصلاحات با بخش هایی از نظام در حال گفتگو بوده و هستم تا این مفاهمه ایجاد شود، برداشت من این است که او ذره ای در دلش نسبت به مقام معظم رهبری شک ندارد.

وی با اشاره به ماجرای نگارش نامه به آمریکا خاطرنشان کرد: اینکه نامه به آمریکا داده شده دروغ محض است، فرایند ارسال و دریافت چنین نامه هایی این گونه است که ابتدا نامه به شورای امنیت می رود و سپس به تائید رئیس جمهور و در نهایت به تائید مقام معظم رهبری می رسد، محال است که نامه ای بدون این روند طی شده باشد.

عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان اینکه یک دلالی وسط قضیه بود و گفته بود که با آمریکا صحبت کرده ایم و آنان آماده اند که مسائل را حل و فصل کنند، اظهار کرد: طرف آمریکایی نامه را فرستاده بود که ایران آن را رد کرد، تمام نامه های سفارت خانه ها و وزارت امور خارجه در اسناد این وزارت خانه موجود است آنها این پیشنهاد را دادند و نامه در همان شورای امنیت رد شد.

وی یادآور شد: پس از آن بود که دموکرات ها از این نامه علیه جمهوری خواهان در جریان انتخابات استفاده کردند.

خرازی تاکید کرد: در وزارت خارجه همه خود را متعهد به مقام معظم رهبری می دانیم کسانی که با دشمن همکاری کرده اند نه اصلاح طلب و نه اصولگرا هستند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در یکشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۳:۱۹ ب.ظ

دیدگاه