دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸

واژگونی سرویس ایاب ذهاب کارگران در پارس جنوبی

واژگونی سرویس ایاب ذهاب کارگران در پارس جنوبی

بامداد نیوز : بامداد امروز سرویس حمل و نقل کارگران فاز دوم عسلویه مربوط به شرکت «پتروشیمی مخازن سبز عسلویه» دچار حادثه شده و واژگون می شود.

به گزارش منابع خبری  از عسلویه، بامداد امروز سرویس حمل و نقل کارگران فاز دوم عسلویه مربوط به شرکت «پتروشیمی مخازن سبز عسلویه» دچار حادثه شده و واژگون می شود.

به گفته این منابع کارگری، این حادثه  ۳۵ نفر از کارگران این پتروشیمی زخمی در بر داشت و از جزئیات آن اطلاع دقیقی در دست نیست.

پیش از این در سال گذشته،  فرسوده بودن سرویس حمل و نقل کارگران شاغل در  فاز ۱۲ پارس جنوبی به مصدومیت ۲۱ نفر انجامید.

شرکت «پتروشیمی مخازن سبز عسلویه» در زمینه ذخیره مواد پترو شیمیایی و محصولات تولیدی طرح های فاز دوم پتروشیمی در عسلویه فعالیت می کند .

یک فعال کارگری در منطقه آزاد عسلویه گفت: فرسوده بودن اتوبوس دلیل اصلی حادثه واژگون شدن سرویس حمل و نقل کارگران شاغل در فاز ۱۲ پارس جنوبی بوده است.

«ناصر آقاجری» درباره حادثه روز گذشته واژگونی اتوبوس سرویس کارگران فاز ۱۲ پارس جنوبی که به مصدومیت ۲۱ نفر انجامید، به ایلنا گفت: به دلیل رویکرد اقتصادی حاکم در مناطق آزاد و ویژه‌ اقتصادی، استاندارهای مربوط به ایمنی وسایل حمل و نقل کارگران چندان جدی گرفته نمی‌شود.

وی افزود: نتیجه این وضع آن است که امروز در منطقه پارس جنوبی از اتوبوس‌هایی که در سالهای اخیر به دلیل فرسوده بودن از ناوگان حمل و نقل استانهای مختلف کشور خارج شده‌اند به عنوان سرویس حمل و نقل کارگران استفاده می‌شود.

این کارگر با بیان اینکه این خودروهای فرسوده اکنون در مالکیت اشخاص حقیقی قرا ردارند، گفت: صرف نظر از مشکل فرسوده بودن، این اتوبوس‌ها برای حمل و نقل کارگران در هوای بسیار گرم و نامساعد منطقه عسلویه به دستگاه تهویه هوا مجهز نیستند و بنابراین راننده‌ها اغلب سعی می‌کنند تا از طریق افزایش سرعت، جریان هوا را در درون اتوبوس تسریع کنند.

وی در تشریح حادثه روز گذشته گفت: حادثه زمانی اتفاق افتاد که اتوبوس سرویس کارگران به دلیل وجود یک مانع در مسیر توقف می‌کند، در این هنگام یک سرویس دیگر از کارگران همین کاخانه به دلیل عدم کنترل با اتوبوس متوقف شده برخورد می‌کند و در ‌‌نهایت به درون کانالی که برای تخلیه پساب‌ و فاضلاب‌های واحدهای صنعتی در مجاورت مسیر احداثشده است سقوط می‌کند.

به گفته آغاجری شنیده‌ها حاکی است در جریان این حادثه تمامی ۳۲ نفر از کارگران سرنشین مصدوم می‌شوند، که از این تعداد یک کارگر دچار ضربه مغزی، یک کارگر دچار شکستگی از ناحیه کمر، یک کارگر دچار شکستگی گردن و تعدادی از کارگران از ناحیه دست، پا، فک و لگن دچار شکستگی می‌شوند.

وی در پایان گفت: به دلیل امکانات ضعیف درمانی و بیمارستانی منطقه پارس عسلویه تمامی مصدومان به بیمارستان کنگان منتقل شده‌اند که سه نفر از آنان به دلیل وخیم بودن شرایط‌شان به بیمارستان خلیج فارس بوشهر منتقل شده‌اند. ‌

منبع خبر : ایلنا

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲:۵۲ ب.ظ

دیدگاه