یکشنبه, ۰۳ تیر ۱۳۹۷

نتایج اولیه انتخابات هلند

نتایج اولیه انتخابات سراسری پارلمان هلند نشان می دهد که نخست وزیر این کشور در رقابت با دیگر احزاب توانسته است ۳۱ کرسی پارلمان را تصاحب کند.
به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، پس از حزب «مردم برای آزادی و دموکراسی» به رهبری مارک روته، حزب «برای آزادی» به رهبری خیرت ویلدرز توانسته است ۱۹ کرسی پارلمان را کسب کند. وی پس از اعلام نتایج ابراز تمایل کرده است به مذاکرات مربوط به تشکیل دولت ائتلافی دعوت شود.
همچنین نتایج اولیه انتخابات پارلمانی هلند، میزان مشارکت شهروندان را ۸۲ درصد نشان می دهد. این رقم بالاترین نرخ مشارکت طی ۳۱ سال اخیر در این کشور است.
نخست وزیر هلند در جمع هوادارانش این پیروزی را «بیانگر رد کردن نوع غلط پوپولیسم» از سوی رای دهندگان عنوان کرد. وی در میان هوادارانش در لاهه گفت که حزب «مردم برای آزادی و دموکراسی» بزرگترین حزب هلند برای سومین بار متوالی خواهد بود. نخست وزیر هلند همچنین خبر داد که با شماری از رهبران اروپایی تلفنی صحبت کرده است.
روته گفت: «امشب شبی است که هلند پس از برگزیت، پس از انتخابات آمریکا به نوع غلط پوپولیسم گفت که متوقف شود.»
رئیس دفتر صدراعظم آلمان نتایج اولیه را به مردم هلند تبریک گفت. پیتر آلتمایر در توئیتی به زبان هلندی این کشور را «قهرمان» خوانده و نتیجه انتخابات را «فوق العاده» نامیده است. نتیجه قطعی انتخابات پارلمانی هلند سه شنبه هفته آینده اعلام می شود.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در پنج شنبه, ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۵:۰۵ ب.ظ

دیدگاه