شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی؛ یک قرارداد اقتصادی و یک همکاری علمی

توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی؛ یک قرارداد اقتصادی و یک همکاری علمی
به گزارش بامداد نیوز  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی روز دوشنبه در دیدار «پاتریک پویانه» مدیر عامل شرکت توتال فرانسه، امضای قرارداد طرح توسعه بخش فراساحل فاز ۱۱ پارس جنوبی میان شرکت ملی نفت ایران و توتال فرانسه را در مسیر توسعه همکاری‌های اقتصادی – تکنولوژیک ایران و فرانسه مثبت ارزیابی کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران و فرانسه همواره روابط و همکاری‌های خوبی با هم داشته‌اند.
رئیس‌ جمهور با اشاره به جایگاه فرانسه در زمینه اقتصاد و فناوری انرژی، اظهار داشت: امضا و اجرای این قرارداد گام مثبتی در مسیر توسعه همکاری‌های بیشتر اقتصادی و فناوری میان دو کشور خواهد بود.
آقای روحانی با اشاره به اینکه تلاش دولت یازدهم بر این بوده است تا با به ثمر رسیدن توافق برجام راه برای توسعه همکاری‌های اقتصادی شرکت‌های بزرگ با ایران هموار شود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه وجود این اراده سیاسی در طرف ایرانی و در میان کشورهای ۱+۵ باعث شد که توافق با توتال به نتیجه برسد.
رئیس‌ جمهور با اشاره به سفر خود به اروپا و فرانسه پس از امضای برجام، گفت: در پاریس اراده سیاسی میان مسئولان دو کشور برای توسعه روابط به خوبی وجود داشت و توافقنامه‌های مهمی برای گسترش مناسبات و همکاری‌ها میان دو کشور به امضا رسید.
آقای روحانی پیشتازی شرکت توتال پس از برجام برای فعالیت در بخش نفت و گاز ایران و امضای این قرارداد را قابل انتظار دانست و افزود: سیاست ما همکاری با شرکت‌های بزرگ مانند توتال است.
آقای روحانی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ میلیارد دلار پروژه در بخش نفت و گاز آماده سرمایه‌گذاری است که شرکت‌های بزرگ خارجی می‌توانند برای همکاری در این پروژه‌ها مشارکت کنند.
رئیس‌ جمهور گفت: باید برای رسیدن به صلح و ثبات در منطقه در راستای پیشرفت اقتصادی و توسعه منطقه تلاش کنیم، چرا که همکاری علمی و توسعه‌ای می‌تواند به مبارزه با جهل و فقر به عنوان زمینه‌های رشد و گسترش تروریسم کمک کند.
آقای روحانی اظهار امیدواری کرد با توافقات و همکاری‌های جدید در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی، ایران و فرانسه در راستای توسعه مناسبات گام‌های شایان توجهی بردارند.
پاتریک پویانه مدیر عامل شرکت توتال فرانسه نیز ضمن ابراز خرسندی از ملاقات رئیس جمهور کشورمان امضای قرارداد با ایران را برای شرکت توتال بسیار حایز اهمیت برشمرد و گفت: امروز بسیار خرسندیم که توانستیم این توافق را با تلاش های مسئولان دو طرف به نتیجه برسانیم و اجرایی کنیم.
مدیر عامل شرکت توتال فرانسه با تأکید بر اهتمام و تلاش برای اجرا و به ثمر رساندن این قرارداد اظهار امیدواری کرد که این توافق بتواند راهگشای حضور سایر شرکت‌های اروپایی در راستای توسعه همکاری‌ها با ایران باشد.
پاتریک پویانه با بیان اینکه توافق برجام زمینه‌های مساعد فراوانی برای توسعه روابط میان کشورهای اروپایی با ایران در بر دارد، گفت: ما به همکاری با شرکت‌های ایرانی خوش‌بین هستیم.
مدیر عامل شرکت توتال فرانسه همچنین خواستار توسعه همکاری‌ها و روابط در بخش‌های مختلف میان شرکت‌های ایرانی و اروپایی شد و افزود: توتال همکاری بلندمدت با ایران را در زمینه گاز، نفت و پتروشیمی انتخاب کرده است.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در سه شنبه, ۱۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۴ ق.ظ

دیدگاه