سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۸

ماهنامه سیدمحمد خاتمی لغو امتیاز شد

ماهنامه ‘آیین گفت‌وگو’، به صاحب امتیازی سیدمحمد خاتمی به استناد شمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات و انتشار نامنظم این نشریه از سوی هیأت نظارت بر مطبوعات لغو امتیاز شد.

به گزارش «نسیم»، روابط عمومی نشریه «آیین گفت‌وگو» اعلام کرد به موجب ابلاغ مورخه ۱۱/۱۱/۹۰ اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، انتشار این نشریه لغو شد.

نخستین شماره «آیین گفت‌وگو» که براساس مجوز رسمی آن «دوماهنامه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی،‌ اقتصادی» است، به صاحب امتیازی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی در تاریخ ۲۴ آذرماه جاری با هدف طرح و تعمیق مباحث نظری درباب گفت‌وگو و گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها منتشر و با استقبال گسترده و کم‌نظیر محافل علمی و فرهنگی و رسانه‌های مختلف، نخبگان و صاحب‌نظران و مردم فرهیخته کشور روبه‌رو شد.

استمرار انتشار این نشریه برای همه کسانی که دغدغه ایران و اسلام و پاسداشت میراث انقلاب اسلامی را دارند، می‌توانست سودمند باشد که با لغو امتیاز و تعطیلی آن در نخستین گام انتشار، متوقف شد.

جلوگیری از انتشار این نشریه اگرچه به استناد شمول ماده ۱۶ قانون مطبوعات و انتشار نامنظم آن اعلام شده است، اقدامی خارج از رویه متعارف درباره انتشار نشریات، به ویژه در حوزه‌های علمی و فرهنگی است.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۷ ق.ظ

دیدگاه