پنج شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸

پورفاطمی : انتصاب استانداری نظیر جهان بخش محصول لجاجت دولت با نمایندگان بود

پورفاطمی : انتصاب استانداری نظیر جهان بخش محصول لجاجت دولت با نمایندگان بود

بامداد نیوز / نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتصاب استانداری نطیر جهان بخش در بوشهر محصول لجاجت دولت با نمایندگان بود و اکنون می بینیم وی بجای رسیدگی به امورات مهم گرفتار اظهارنظرهای حاشیه ای و کارهای خرد شده است.

سیدمحمد مهدی پورفاطمی در گفتگو با «خلیج فارس» با اشاره به اظهارنظر اخیر استاندار در شورای اداری مبنی بر اینکه “آنهایی که دنبال تغییر استاندار بودند خودشان کنار رفتند” اظهار داشت: اینکه استاندار چنین مسائلی را مطرح کند و نمایندگان و منتخبان مردم را از ارائه نظر در عزل و نصب ها برحذر بدارد اقدام درستی نیست.
پورفاطمی افزود: نمایندگان حرف مردم را بازگو می کنند و براساس سوگندی که یاد کرده اند باید در خصوص مدیران ضعیف به رییس جمهور و وزرا تذکر داده و آنها را مورد پرسش و پاسخ قرار دهند، اگرچه اکنون این مهم به دلیل نوع رویکردی که دولت در پیش گرفته و برخی ملاحظات سیاسی کمرنگ شده است.
منتخب دشتی و تنگستان در مجلس نهم درباره اظهارنظر استاندار مبنی بر اینکه برخی نمایندگان در برنامه های خود تغییر وی را مطرح کرده اند، تصریح کرد: بنده در نطق ها و برنامه های انتخاباتی ام موضوع تغییر استاندار را مطرح نکرده ام، اما در موقعیت هایی که وجود داشته و دیدار با مسئولان امر تاکید کرده ام استاندار کنونی بوشهر برای پیش برد چشم انداز توسعه استان ضعیف عمل می کند و گرفتار حرف های حاشیه ای و اقدامات خردی شده است.
پورفاطمی با بیان اینکه استاندار باید در ابتدای سال به پیگیری شیوه های دسترسی به اهداف تامگذاری سال تولید ملی که توسط رهبر انقلاب نامگذاری شده بپردازد مه حرف های حاشیه ای، افزود: انتصاب استانداری نظیر جهان بخش محصول لجاجت دولت با نمایندگان بود که در بخش های دیگر کشور دنبال شده، در حالی که هر ۴ نماینده استان در این دوره از وزیر خواسته و به رییس جمهور پیغام دادند که استانداری همفکر و هماهنگ با خود اما بومی و توانمند که فراوان است انتخاب کنید تا هم روند توسعه استان با درایت یک مدیر ارشد با شتاب بیشتری دنبال شود و هم عملکرد دولت در میان مردم قابل توجه و ملموس تر باشد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس هشتم که با «خلیج فارس» گفتگو می کرد، اظهار داشت: شک نکیند آقای جهان بخش چون غیر بومی است اگر از بوشهر برود شاید تا دهها سال پا به این استان نگذارد و پشت سرش را نگاه نکند، در شرایطی که اگر استانداری بومی و توانمند که با دولت نیز هماهنگ بود عهده دار این مسئولیت می شد، انتظار می رفت با توجه به اختیاراتی که دولت به استانداران تفویض کرده، روند اجرای پروژه های توسعه ای استان و مصوبات مهم سفر هیات دولت نظیر جابجایی فرودگاه بوشهر، ایجاد بندر بزرگ تجاری استان، راه آهن و نظایر آن با جدیت بیشتری در سطح بالاتر پیگیری شده و شرایط بهتری در این موارد رقم بخورد.
پورفاطمی  خاطرنشان کرد: بنده در راستای وظایف نمایندگی در جلساتی که وجود داشته از عملکرد ضعیف استاندار کنونی انتقاد کرده و خواستار حضور نیروی توانمند بومی شده ام، اما بقیه کار برعهده دولت است که ارتباط خوبی با نمایندگان شکل نمی گیرد.
وی در پایان تصریح کرد: نمایندگان استان از آنجا که دغدغه های مردم را منتقل می کنند، باید درخصوص مدیران و عزل و نصب آنها نظرهای خود را اعلام کنند، اگرچه نقش تصمیم گیر در این خصوص نداشته باشند
منبع خبر / خلیج فارس

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در یکشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۱ ساعت ۹:۱۸ ق.ظ

دیدگاه