سه شنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۸

مجلس صالحی را برای دیدار با هیگ فرا ‌می‌خواند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دیدار صالحی با ویلیام هیگ اثر منفی روی مذاکرات هسته‌ای ایران با ۱+۵ گذاشت، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از صالحی در این باره توضیح می‌خواهد.
سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌و‌گو درباره دیدار علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ویلیام هیگ وزیرخارجه انگلیس، گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این مسئله را روز یکشنبه (۴ تیرماه) بررسی می‌کند.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حتماً از صالحی دعوت می‌کند تا با حضور در کمیسیون برای روشن شدن ابعاد قضیه و بیان جزئیات جلسه خود با وزیر خارجه انگلیس توضیح دهد.
وی با بیان اینکه هنوز هیچ جزئیاتی از دیدار صالحی با ویلیام هیگ در رسانه‌ها منتشر نشده، ادامه داد: از آنجاکه وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس افغانستان مطالب گستاخانه‌ای را علیه ایران مطرح کرد، به نظر می‌رسد درخواست صالحی برای ملاقات با وی و موضوعات طرح شده در آن جلسه دوجانبه، روی مذاکرات مسکو اثر منفی گذاشت.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: البته این امکان وجود دارد که صالحی پیش از طرح درخواست ملاقات با وزیر خارجه انگلیس، موضوع را با داخل ایران هماهنگ کرده باشد بنابراین شخص آقای صالحی وزیر امورخارجه باید در این باره به مجلس توضیح دهد تا ابعاد قضیه روشن شود.
علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه روز ۲۵ خرداد در حاشیه کنفرانس همسایگان دور و نزدیک افغانستان که در کابل برگزار می‌شود، با ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس ملاقات کرد. در این ملاقات دو طرف درباره مسائل دوجانبه آخرین تحولات منطقه و گفت‌وگوهای ایران و ۱+۵ بحث و تبادل نظر کردند.
منبع: خانه ملت

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۰۲ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۷:۴۸ ق.ظ

دیدگاه