پنج شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۸

نیویورک تایمز روزهای سخت تری در انتظار ایران است

نیویورک تایمز روزهای سخت تری در انتظار ایران است

روزنامۀ نیویورک تایمز در مطلبی ویژه از رشد بی‌وقفۀ قیمت ها و تورم در ایران در نتیجۀ سوءمدیریت اقتصادی کشور و تحریم های بین المللی نوشته و افزوده است که ایران در انتظار روزها سخت تری است. نیویورک تایمز افزوده است که تحریم نفتی ایران توسط اتحادیۀ اروپا که از دیروز رسماً به اجرا گذاشته شد دورنمای خوبی برای اقتصاد و معیشت مردم ایران تصویر نمی کند.

کاهش پیوستۀ ارزش ریال در مقابل ارزهای خارجی عده ای را بیش از پیش در کام فقر فرو برده، هر چند عده ای دیگر در اقتصاد دلالی هر روز سودهای قابل توجه ای به دست آورده اند. نیویورک تایمز در ادامه افزوده است که به موازات تشدید تحریم ها اقتصاد ایران بیش از پیش بر اساس اقتصاد دلالی و واسطه گری سامان می یابد. نشریه آمریکایی با این حال تصریح می کند که وضعیت کنونی اقتصاد ایران تنها زاییدۀ تحریم های بین المللی نیست، بلکه سیاست های اقتصادی محمود احمدی نژاد که در سال های گذشته بر افزایش بی‌وقفۀ واردات مبتنی بوده نقش تعیین کننده را در تعطیلی پیوستۀ واحدهای اقتصادی و افزایش بی‌وقفۀ بیکاری ایفا کرده اند، به طوری که به نوشتۀ نیویورک تایمز کارآفرینی در ایران امروز به اقدامی محکوم به شکست تبدیل شده است.

نیویورک تایمز در پایان به نقل از حسین راغفر، اقتصاددان مقیم ایران، نوشته است که بسیاری از مبانی اقتصاد ایران در نتیجۀ همین سیاست های دولت محمود احمدی نژاد در سال های گذشته نابود شدند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۳:۲۷ ب.ظ

دیدگاه