شنبه, ۲۳ آذر ۱۳۹۸

راه‌کارهایی برای مقابله با سرطان

راه‌کارهایی برای مقابله با سرطان

امروزه شیوع انواع مختلف سرطان و ابتلای تعدادی زیادی از مردم جهان به آن موجب شده است تا پزشکان به افراد نسبت به نوع سبک زندگی‌شان هشدار دهند.

پایگاه اینترنتی ایندین تایمز نوشت: پزشکان معتقدند سبک زندگی افراد می‌تواند در ابتلا و یا جلوگیری از پیشرفت بیماری سرطان موثر باشد. به طور مثال کودکان چاق در بزرگسالی افراد چاقی خواهند شد که این افراد بیشتر مستعد ابتلا به انواع سرطان هستند.

جایگزین شدن غذاهای فرآوری شده و کاهش مصرف مواد خوراکی طبیعی و کم تحرکی باعث شده است تا نرخ سرطان رشد بیشتری داشته باشد. به اعتقاد پزشکان مصرف غذاهای تازه می‌تواند ابتلا به سرطان را به نصف کاهش دهد.

مصرف انواع میوه‌ها، سبزیجات و غلات که سرشار از مواد طبیعی و غنی هستند، می‌تواند در کاهش ابتلا به این بیماری نقش بسزایی داشته باشد. مصرف این مواد طبیعی به دلیل داشتن فیبر، مواد معدنی و ویتامین توصیه شده است.

کاهش مصرف گوشت قرمز نیز یکی دیگر از عوامل در کاهش خطر ابتلا به سرطان است. اگر چه گوشت قرمز منبع غنی از پروتئین است اما در افزایش ابتلا به سرطان روده بزرگ موثر است.

داشتن فعالیت‌های روزانه ورزشی نیز امری غیر قابل انکار در کاهش موارد ابتلا به سرطان است. فعالیت‌های بدنی می تواند از رشد غده‌های سرطانی جلوگیری کند.

در پایان می توان به نقش فعالیت‌های ورزشی اشاره کرد. مطالعات صورت گرفته در سرتاسر جهان حاکی از ارتباط قوی بین عوامل روحی و ابتلا به بیماری سرطان است. به اعتقاد پزشکان فشارهای روحی و روانی از جمله استرس می‌تواند در بروز بیماری ‌هایی از قبیل چاقی، عارضه‌های قلبی، افسردگی، پرخوری و سرطان نقش داشته باشد.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در دوشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۰۴ ب.ظ

دیدگاه