جمعه, ۲۴ آبان ۱۳۹۸

نامه سید محمد خاتمی به دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی

نامه سید محمد خاتمی به دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی
نامه سید محمد خاتمی به دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی
در پی اهانت نفرت انگیز به ساحت پیامبر اعظم (ص) منتشر شد:

نامه سید محمد خاتمی به دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی
امروز در اثر این جنایت احساسات صد‌ها میلیون مسلمان و بسیاری از پیروان ادیان الهی جریحه دار شده است و جا دارد که سازمان کنفرانس اسلامی برای دفاع از تمامی ارزش‌ها و مقدسات دینی و مقابله با افراطی‌گری و خشونت، فعالانه وارد عمل شود.

رییس جمهور سابق کشورمان در پی انتشار فیلم موهن به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام در نامه ای به دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی خواستار موضع گیری این سازمان برای محکومیت این عمل نفرت انگیز شده است.
به گزارش ایلنا، متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای اکمل الدین احسان اوغلو
دبیرکل محترم سازمان کنفرانس اسلامی

با سلام
اهانت به مقدسات همه اقوام و مذاهب و ملل امری است ناپسند و در مقابل طرح خیرخواهانه گفت و گوی تمدن ها برای نزدیکی دل ها به یکدیگر و گریز از جهان وحشت زده از جنگ و سرکوب و بیداد و تبعیض.
این عمل زشت که این روزها در جهان شاهد آثار مخرب آن هستیم، از خامی و تعصب سرچشمه می گیرد به سادگی ابزار دست جنگ افروزان و نیروها و قدرت هایی می شود که منافع نامشروع خود را در گسترش نفرت میان ملت ها و ادیان الهی آنان می بینند.
اگر آن روز که متعصب بداخلاقی مسأله آتش زدن قرآن کریم را به میان آورد به خاطر این جنایت با او برخورد می شد امروز شاهد آن نبودیم که با حمایت آشکار و اعلام شده پاره ای از صهیونیست ها فیلمی توهین آمیز نسبت به مقام منیع حضرت محمد مصطفی پیامبر عظیم الشأن اسلام ساخته شود و از سوی افراطیون بدسابقه در نشر آن کمک گردد.
امروز در اثر این جنایت احساسات صدها میلیون مسلمان و بسیاری از پیروان ادیان الهی جریحه دار شده است و جا دارد که سازمان کنفرانس اسلامی برای دفاع از تمامی ارزشها و مقدسات دینی و مقابله با افراطی گری و خشونت، فعالانه وارد عمل شود و با همراهی و همکاری نهادهای مؤثر بین المللی، همه دولت ها از جمله دولت آمریکا را به اقدام عملی برای خشکانیدن ریشه ها و جلوگیری از گسترش منازعات هویتی، قومی و دینی و برخورد قاطع با مسببان این فاجعه مکلّف کند.

سید محمد خاتمی
بیست و سوم شهریورماه

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۳:۴۸ ب.ظ

دیدگاه