جمعه, ۲۴ آبان ۱۳۹۸

سنای آمریکا تحریم‌های جدید علیه ایران را تصویب کرد

سنای آمریکا با ۹۴ رأی موافق و بدون رأی مخالف به اعمال تحریم‌های جدیدی که بخش انرژی ایران را هدف قرار گرفته‌اند، رأی مثبت داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سنای آمریکا با قاطعیت به اعمال تحریم‌های جدیدی که انجام معامله با بخش‌های انرژی، بنادر، کشتی‌رانی و کشتی‌سازی ایران را ممنوع می‌کنند رأی داد.

این اقدام جدیدترین تلاش آمریکا برای اعمال فشار اقتصادی بر ایران در راستای مانع‌تراشی در پیشرفت برنامه هسته‌ای این کشور است.

سناتورهای آمریکایی امروز با ۹۴ رأی موافق و بدون رأی مخالف به اینکه تحریم‌های جدید بخشی از سیاست دفاعی سالانه آمریکا باشد، رأی مثبت دادند. پیش از اینکه این لایحه دفاعی به قانون تبدیل شده و به امضای باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برسد، باید به مجلس «سنا» و «نمایندگان» رفته و در آنجا به تصویب برسد.

تحریم‌های آمریکا علیه ایران با ادعای نگرانی از وجود جنبه‌های نظامی در برنامه هسته‌ای ایران صورت گرفته‌اند.

ایران ضمن رد اتهامات می‌گوید، به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

مقامات ایران به طور مکرر تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی که با هدف مانع‌تراشی بر سر راه پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران اعمال می‌شوند را بیهوده و غیرموثر توصیف کرده و گفته‌اند، چنین اقداماتی صرفا با هدف ایجاد فضای روانی صورت می‌گیرند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در جمعه, ۱۰ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۸:۴۴ ب.ظ

۲ نظر

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    فقط روحـــــــــــــــــــــــــــــــانــــــــــــــی

  2. 0

    رای ما حســـــــــــــن روحـــــــــــــانی

نظر -49 - 0 از 2اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه