سه شنبه, ۲۱ آبان ۱۳۹۸

از Xbox720 خبری نیست و ابزاری ضروری برای Xbox360

خبر های زیاد، حرف و شایعه های مختلفی منتشر شدند که در باره ی معرفی ایکس باکس جدید در نمایشگاه E3 امسال بودند. اما شرکت مایکروسافت آب پاکی را روی دست همه ریخت و اعلام کرد که نسل بعدی ایکس باکس های خانگی به این زودی ها منتشر نخواهد شد و در نمایشگاه E3 امسال، شاهد این کنسول جدید نخواهید بود.
اما پایگاه خبری IGN، اطلاعات سخت افزاری جدیدی را از نسل بعدی ایکس باکس های خانگی منتشر کرده است که مشخص نیست این اطلاعات از کجا سرچشمه می گیرند.
سخت افزاری که در کنسول نسل بعدی مایکروسافت وجود دارد، توسط کمپانی های سخت افزاری معروفی هم چون  Austin, Texas, branch of electronics و  Flextronics، که از طراحان اصلی سخت افزار در کنسول ایکس باکس اولیه و هم چنین ایکس باکس ۳۶۰ بودند، ساخته می شود.
گفته شده است که اعضای اصلی در این شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری، در حال تست کردن عناصر اولیه ی ایکس باکس نسل بعدی هستند و به دنبال ساخت و توسعه ی یک کیت سخت افزاری هستند که با بازی های نسل بعدی کاملا هماهنگ باشد.
این مقاله ی مختصر بهانه ای شد تا نگاهی خیلی کوتاه به سخت افزار داخلی کنسول ایکس باکس ۳۶۰ و سایر لوازم سخت افزاری جانبی بیندازیم که برای این کنسول عرضه شده یا در آینده عرضه می شوند.
کنسول ایکس باکس ۳۶۰  دارای یک حافظه ی پردازشی، ۵۱۲ MB GDDR3 با فرکانس ۷۰۰ مگاهرتز می باشد که به نظر می رسد شرکت سامسونگ این سخت افزار را تولید کرده است.
اولین ایکس باکس خانگی دارای پردازنده ی گرافیکی بود که توسط شرکت Nvidia تولید شد و بعد ها ایکس باکس ۳۶۰ به پردازنده ی گرافیکی Xenos مجهز شد که توسط ATI توسعه یافت.
پردازنده ی مرکزی کنسول ایکس باکس ۳۶۰، زنون نام دارد که قدرتش معادل یک پردازنده ی سه هسته ای ۶۴ بیتی است. این پردازنده بسیار قدرتمند است که تا به امروز می تواند بازی های جدید را به راحتی پردازش کند.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در یکشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۶:۵۱ ب.ظ

دیدگاه