سه شنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۸

نیروگاه بوشهر نقص فنی ندارد

معاون وزیر آموزش و پرورش :خلیل عمرانی گوهری گرانبها …

فرشته حشمتیان ظهر چهارشنبه در مراسم یادبود مرحوم عمرانی که در بندر دیر، زادگاه وی برگزار شد، در توصیف این هنرمند ارزنده اظهار داشت: شادروان عمرانی، فرهنگی فرهیخته، برادری پاک و متعهد، ادیبی اندیشمند و بسیجی بی ادعایی بود که در عرصه تعلیم و تربیت چون گوهری گرانبها می درخشید.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه خطاب به مسئولان، هنرمندان و دوستداران عمرانی که در جلسه حضور داشتند، با اشاره به خصایص نیکوی این شاعر بزرگ افزود: عمرانی استادی بزرگ بود که ظریف ترین و بزرگترین مفاهیم انسانی و دینی را در قالب هنرمندانه شعر وارد کرد و آن را برای نسل های بعدی به یادگار گذاشت.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی توسعه مشارکت‌های مردمی وخانواده با بیان اینکه عمرانی عاشق اهل بیت و از مریدان حضرت سیدالشهداء(ع) بود، یادآور شد: در ارادت و همنوایی این استاد بزرگ با کاروان عاشورائیان همین بس که در پی قافله کربلا و در ماه محرم رخت سفر از این دنیای فانی برچید و به دنبال مقتدای خود راهی دیار باقی شد.

وی در ادامه با مورد توجه قرار دادن فعالیت‌های فرهنگی و هنری مرحوم خلیل عمرانی، با اشاره به اینکه وی راه والایی را در مسیر فعالیت‌های فرهنگی و هنری هدفمند خود یافته بود و تا پایان عمر نیز از این مسیر ارزشمند و ولایی عدول نکرد، افزود: مرحوم عمرانی مسیر اشعار و تعلیمات خود را بر محور اهل بیت و ولایت قرار داده بود تا جایی که پس از درگذشت خود رهروان راستین مکتب تشیع را با تکلیف بزرگ حفظ و صیانت از آثار ولایی و دینی خود روبرو کرد.

محبوبیت و مقبولیت مرحوم عمرانی یکی دیگر از محورهای سخنان معاون وزیر آموزش و پرورش در مراسم تدفین این استاد بزرگ بود که حشمتیان در این باره به حاضران گفت: فرهنگیان و هنرمندان که ازدوستداران و وفاداران وی بوده اند در ایام بستری بودن وی در بیمارستان با چشمی نگران او را نگاه می‌کردند و همان دیده ها امروز گریان از فقدان مردی محبوب و معلمی استوار هستند.

وی صدور اطلاعیه از سوی چهره های برجسته نظام را یکی دیگر از نشانه های بزرگی مرحوم عمرانی دانست و تصریح کرد: در سوگ شادروان عمرانی قشرهای وسیعی از جامعه به سوگ نشستند که این نشان دهنده اوج شخصیت و جایگاه رفیع این استاد پرآوازه است.

این مسئول گفت: مرحوم عمرانی در عرصه های مختلف فرهنگی سیاسی، اجتماعی و هنری بسیار فعال بود و  همواره یک معلم پرتلاش و چهره ای درخشان در عرصه تعلیم و تربیت به شمار می رفت و فردی صریح الکلام،صادق وبرخاسته از صفای دل بود که از خداوند متعال برای این همکار سفر کرده علو درجات وبرای بازماندگان بخصوص خانواده گرانقدرش  صبر جمیل آرزومندم.

پیگیری سایت خبری تحلیلی بامداد نیوز Twitter , Facebook. آگاه سازی از بروز رسانی با  RSS 

نوشته شده توسط bamdad در چهارشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۳:۱۲ ب.ظ

دیدگاه